Litvínovský Martin Jenáček: Jsme schopni vyhrát kdekoli

Hokejisté dvanácti extraligových celků se dnes mohou zaobírat výběrem vánočních dárků. To ovšem neplatí pro týmy Karlových Varů a Litvínova, pro které bude předehrávané utkání 35. kola přímým soubojem o 11. místo. Z jejich pohledu je tedy v sázce velmi vzácný dárek jiného typu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Litvínov | Foto: HC Chemopetrol Litvínov

Hokejisté Litvínova oslavili svoji nedělní výhru v Pardubicích tradičním chorálem. Ten by byl ve své kompletní podobě mládeži asi těžko přístupný. Přinejmenším ale naznačil, že si svého tříbodového vítězství jaksepatří vážili.

„Nám poslední dobou, nebo v celé sezóně, se spíš daří bodovat venku. Nevím čím to je. Zaplať pánbůh za ty tři body, protože každý zápas bojujeme o play-off, takže jsme rádi, že se to podařilo," poznamenává litvínovský útočník Martin Jenáček.

Faktem je, že Severočeši v této sezóně dovedou být na soupeřově ledě nepříjemní. Ale vzpomene si autor dvou nedělních gólů v síti Pardubic, kdy naposledy se jeho týmu povedlo hned dvakrát skórovat při vlastním oslabení? „Nevzpomenu. Bude to asi delší doba, ale nevzpomenu."

Přehrát

00:00 / 00:00

Litvínovský Martin Jenáček: Jsme schopni vyhrát kdekoli

Tak nebo onak je zajímavé zjištění, že tým, mající v krvi ofenzivní pojetí hry, dokáže sbírat body při zápasech na soupeřově ledě, kde bývá úkolem číslo jedna dobře se opevnit před vlastní brankou.

„Je to o nás, o tom kolik chyb v tom utkání uděláme nebo neuděláme. A jestli budeme dodržovat pokyny, které máme. A my, když to stoprocentně plníme, tak jsem schopni vyhrát kdekoli," konstatoval Martin Jenáček.

Stejně tak ovšem platí, že na domácím ledě umí Litvínov prohrát v letošní sezóně s kýmkoliv. „Nevím, čím to je. Ale doufám, že to v brzké době zlomíme a budeme vyhrávat i doma, budeme se rvát o play-off," věří litvínovský útočník.

Stejná předsevzetí mají ovšem i hokejisté Karlových Varů, kteří, jak víme, byli v řadě domácích zápasů až příliš štědrými hostiteli.

Aleš Procházka, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme