Litvínovský trenér Kýhos si konečně užil klidný spánek

Jsou takové hokejové zápasy, po kterých se trenér cítí být starší o pár týdnů nebo měsíců a tuší, že ho čeká probdělá noc. A jsou zase jiná, natolik idylická utkání, že se zárukou slibují příjemné sny. Třeba po včerejším extraligovém vítězství Litvínova nad Plzní 8:2 si byl domácí trenér Vladimír Kýhos jist, že usínat se mu bude dobře.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Litvínova porazili Liberec

Hokejisté Litvínova porazili Liberec | Zdroj: ČTK

„Tady po tom utkání určitě snadno. Zápasů, po kterých jsem nemohl usnout, bylo daleko víc…“

Ale zdání někdy klame. I takovýto na první pohled jednoznačný zápas může mít z trenérova pohledu svoje zápletky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Litvínovský trenér Kýhos si konečně užil klidný spánek

„Za stavu 5:1 na začátku třetí třetiny jsme přesně hráli to, co jsme nechtěli. Byli jsme pasivní a čekali, co s námi bude soupeř dělat. Oni dali na 2:5 a my potřebovali začít zase hrát to, co předtím. Naštěstí jsme dali hned další gól a potom už to bylo docela v klidu.“

Ale injekcí k posílení tolik důležité sebedůvěry jsou nejen vysoké výhry. Možná ještě víc znamenají pro hráče nepříznivě se vyvíjející zápasy, které se povede rozhodnout až v samotném závěru. Což například Litvínov dokázal v pátek proti Kladnu.

„Samozřejmě, že to pomůže – a ukáže to sílu mužstva. Jednak fyzickou, a pak taky morální, že máme sílu takové zápasy otočit bojovností a obětavostí. To kluky dost nakopne

A hned narůstá i sebejistota těch hráčů, od kterých fanoušci čekají góly. Což si na vlastní kůži vyzkoušel i Viktor Hübl.

„Najednou přestanou puky odskakovat a všechno vychází!“

Faktor gólman

A pokud to všechno přece jenom nevychází - což je v hokeji spíše pravidlem než výjimkou - pak je tu přece gólman. V případě Litvínova teď Petr Franěk.

„V těch dvou posledních domácích zápasech chytal opravdu famózně,“ říká trenér Kýhos.

Možná, že hned po včerejším utkání chystal pro hráče domácí úkol na téma: Proč jsme v letošní sezóně mužstvem dvou tváří? Pokud se týká zisku bodů z domácích zápasů, Litvínov je druhý za Libercem. Pokud počítáme body dovezené zvenku, ocitá se pro změnu až na posledním místě. A to je určitě dost dobrý důvod k přemýšlení a podrbání se na zátylku.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme