Loni bral zlato v Praze, v noci může Crosby přidat další velký úspěch. Světový pohár je blízko

Kdyby si kanadští hokejisté ukazovali v šatně zlatou medaili z loňského světového šampionátu v Praze, dali by dohromady na Světovém poháru celou pětku. A právě české mistrovství pomohlo aktuálně nejlepšímu hokejistovi světa Sidneymu Crosbymu, jenž letos do svých úspěchů přidal i druhý Stanley Cup.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jako lev. Kanadský hokejista Sidney Crosby číhá na triumf na Světovém poháru | Foto: Reuters

Sidney Crosby musí v posledních letech často řešit, kam bude ukládat medaile, trofeje a poháry.

Po zlatu z olympijských her v Soči v roce 2014 ale zakončil s Pittsburghem dvě sezony NHL brzy. I proto mohl odjet na šampionát do Prahy spravit si chuť.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na světovém šampionátu v Praze se podle Sidneyho Crosbyho sešla skvělá parta, díky níž si vylepšil pocity z klubové sezony

„Je to vždycky velká frustrace na konci ročníku, když vypadnete z play-off NHL a pak máte nabrat morální síly na velký turnaj. Potkala se tam skvělá parta a samozřejmě to hodně změní a vylepší pocity z klubové sezony. Byla to velká zkušenost i s ohledem na to, že jsem hrál zase s jinými hráči,“ zavzpomínal Crosby na mistrovství světa v Praze.

Kanaďané ho loni suverénně vyhráli. V letošním roce Crosby na šampionát nemohl, měl totiž jinou povinnost – vyhrát Stanley Cup. Pražský šampionát mohl být tak trochu odrazovým můstkem i pro Ryana O‘Reillyho.

„To bylo velké. Moje první zápasy za Kanadu s tak skvělými hráči a hned zlatá medaile. Vlastně moje úplně první medaile mezi dospělými. Užili jsme si i Prahu, skvělé hokejové město. Bylo to nezapomenutelné,“ přiznal O’Reilly.

Útočník Buffala i Crosby si v šatně Kanady mohou zavzpomínat na zlato z Prahy i s dalšími – Brentem Burnsem, Mattem Duchenem, Claudem Girouxem. Ale jednoznačně to přebije očekávané vítězství doma na Světovém poháru.

Kanadě k tomu stačí v noci na pátek porazit Výběr Evropy. Ve finálové sérii vede 1:0 na zápasy.

František Kuna, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme