Loňským finalistům se nedaří, Litvínov se s Třincem utká o horní polovinu tabulky

Je to půl roku, co hokejový Litvínov oslavil první titul ve své klubové historii. Trvalo mu 56 let a jistě si všichni budou pamatovat poslední zápas minulé sezony, kdy až v sedmém utkání Litvínov vyhrál v Třinci. Dnes se budou mnohým vzpomínky vybavovat znovu. V rámci 8. kola Tisport extraligy je tu totiž repríza finále.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrům z Litvínova se nedaří, ale Oceláři na tom jsou v tabulce pouze o jednu příčku a jeden bod lépe

Mistrům z Litvínova se nedaří, ale Oceláři na tom jsou v tabulce pouze o jednu příčku a jeden bod lépe | Zdroj: ČTK

„Nám se taky zrovna moc nedařilo, na každého padne nějaká deka. Oni to mají teď taky. Každý zápas je jiný, takže můžeme očekávat jenom plné nasazení a vyhrocený zápas, jako je s nimi každý,“ tuší litvínovský Robin Hanzl.

Ani jednomu z týmů se moc nedaří a úřadující mistr z Litvínova vyhrál za tři body jen jednou, hned v prvním kole.

Přehrát

00:00 / 00:00

Loňským finalistům extraligy se nedaří, dnes je čeká repríza loňského souboje o titul

„Poslední dvě utkání jsme hráli do prodloužení a chtěli bychom bodovat i s tak silným soupeřem, jako je Třinec. Samozřejmě je to zápas dvou loňských finalistů, bude to mít určitý náboj,“ připomíná trenér Severočechů Radim Rulík poslední dva zápasy, které jeho tým vyhrál až po nájezdech.

I tak je Litvínov až na 10. místě tabulky a po sedmi zápasech má pouze 8 bodů. Vicemistr z Třince je na tom lépe jen o jednu příčku a jeden bod. Podobná situace se před zápasem nečekala. Litvínov totiž, na rozdíl od Ocelářů, postihlo mnoho odchodů.

Odchod gólmana Francouze ale není to hlavní. „Změnil se jim brankář, je tam Janus. Podle mě je to také hodně kvalitní brankář, takže na tomhle postu neoslabili. Nás nemusí zajímat, jak hraje Litvínov. Musíme začít u sebe a nastoupit jako jiné mužstvo. Ne se stylem, který hrajeme teď,“ ví třinecký Vladimír Svačina.

Repríza posledního finále začíná v Litvínově v půl šesté večer, deset minut před atraktivní duelem Komety se Spartou. Úvodní buly dalších 4 zápasů 8. kola je na programu mezi třetí a pátou hodinou odpoledne.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme