Lotyši chtějí do čtvrtfinále. Proto potřebují Čechy porazit

Českou hokejovou reprezentaci čekají na mistrovství světa v Německu dva klíčové duely o postup do čtvrtfinále turnaje. Dnes hrají svěřenci Vladimíra Růžičky v osmifinálové skupině od 20:15 s Lotyši, zítra potom čtvrt hodiny po šestnácté hodině s Kanadou. Ale v podobné situaci je i soupeř, kterému dává naději na postup jedině dnešní výhra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS hokej 2010 maskot hráč | Foto: IIHF

Kdykoli se vypravíte do tábora českých soupeřů, slyšíte podobnou odpověď. Znám váš tým, jistě, hlavně Jaromíra. Jágra.

Tentokrát ale útočník s číslem deset, lotyšský reprezentant Laris Darzins překvapil: „Ve vašem týmu jsou osobnosti říká," devadesátikilový pořízek, který narostl do sto devadesáti centimetrů. Tady na turnaji dal jeden gól, asistenci si zatím nepřipsal žádnou. Rád by tento fakt dnes večer změnil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lotyši chtějí do čtvrtfinále. Proto potřebují Čechy porazit

Jak prokázal, informací o našich hráčích má docela dost: „U vás i u nás je hodně chlapců, kteří hrají za Dynamo a v KHL. Marek, Jágr, Rolinek. Oni mají důležitou roli také v národním týmu. My se budeme snažit vás porazit. Chceme vybojovat optimistický výsledek, který by nám pomohl do čtvrtfinále, kam chceme postoupit," řekl Darzins.

Ale to samozřejmě chce i Růžičkův tým. Utkání začne v SAP aréně ve 20:15 a jeden nebo druhý tým významně přiblíží vyřazovacím bojům na šampionátu.

Z průběhu prvních dvou třetin přineseme na Radiožurnálu informace ve zpravodajských vstupech, závěr zápasu pak přiblížíme v přímé reportáži.

Kamil Jáša, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme