Malkin s Gončarem bodovali v KHL, Josef Straka přispěl k výhře Jekatěrinburgu

Ve středu nastoupily v české hokejové extralize hvězdy NHL v čele se Jaromírem Jágrem a ve čtvrtek se dočkali díky výluce zámořské soutěže i ruští příznivci v KHL. V dresu Magnitogorsku se představili na ledě Ufy i Jevgenij Malkin a Sergej Gončar. Gól Josefa Straky přispěl k vítězství Jekatěrinburgu nad Chanty-Mansijskem.

Jevgenij Malkin

Jevgenij Malkin | Zdroj: ČTK

Držitel Hartovy trofeje pro nejužitečnějšího hráče NHL za předcházející sezonu Jevgenij Malkin si připsal během svého prvního letošního zápasu v KHL jednu asistenci v 60. minutě, která pomohla Magnitogorsku k bodu za remízu 3:3. V prodloužení totiž Zinovjev zkompletoval hattrick a domácí Ufa vyhrála 4:3.

Za hosty nastoupil také obránce Sergej Gončar a stejně jako Malkin na jednu branku nahrál. V dalším duelu dvou týmů východní konference Porazil na domácím ledě Jekatěrinburg Chanty-Mansijsk 4:3.

V 11. minutě otevřel skóre za domácí Avtomobilist Josef Straka, na další branku Jekatěrinburgu nahrával Kamil Piroš a i přes zlepšený výkon hostů z Chanty-Mansijsku už si domácí hokejisté tři body vzít nenechali.