Mám rodinu za mořem a psychicky je to náročné, říká Roman Vopat

Hokejový Litvínov patří do skupiny těch týmů, pro které letošní sezóna už skončila. Když se hráči po posledním utkání čtvrtfinále play off s Třincem loučili se svými fanoušky, bylo to v případě litvínovského kapitána Romana Vopata vlastně několikanásobné loučení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán hokejistů HC Benzina Litvínov Roman Vopat právě ohrožuje branku soupeře. | Foto: David Kalvas

Litvínovský centr může být počítán do skupiny těch hráčů, kteří se na sklonku svojí kariéry vrátili do míst, kde onehdy s hokejem začínali. V dresu severočeského klubu prožil dvě sezóny, přičemž v té právě končící převzal po Robertu Reichlovi kapitánské céčko. Proč právě on - na to dal odpověď po svém lednovém příchodu do Litvínova i trenér Vladimír Kýhos.

"Je kapitán takovej, jakej má bejt. Samozřejmě, že on je emotivnější, ale domluvili jsme se na tom, že v tomto směru nebude nic podnikat. A myslím si, že to drží. Nerad prohrává, tak to má bejt." Jenomže pro příští sezónu už bude zapotřebí hledat v Litvínově jiného kapitána. Roman Vopat dal totiž sbohem nejen letošnímu ročníku extraligy, ale nejspíš i vrcholovému hokeji.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mám rodinu za mořem a psychicky je to náročné, říká Jan Vopat

"Jsem na 99,9% rozhodnutý, že s hokejem končím. U mě je problém rodina, mám rodinu za mořem, takže jsem je celý rok neviděl. Kluci vyrůstají a to není jednoduchý." Ani v zámořské NHL ani v naší extralize nejsou vzácností hráči, kteří i ve zralém věku mají divákům co nabídnout.

Pětatřicetiletý hráč - to rozhodně není žádný kmet, který už bez milosti patří do hokejového důchodu, ale jak už Roman Vopat naznačil, rok narození opravdu není tím hlavním důvodem jeho loučení.

"Nejraději bych co nejrychleji odletěl za rodinou, protože doopravdy není jednoduché být celý rok sám. Fyzicky pro mě hokej náročný není, ale psychicky to pro mě byla neskutečně těžká sezona." A plány na pokračování hokejové kariéry po návratu do Kanady? Ty prý také nejsou na pořadu dne.

"To vůbec, kanadský hokej to už pro mě není. Možná bych se mohl věnovat trenérské kariéře, ale v první řadě rodině, klukům a pak uvidíme," plánuje teď už bývalý litvínovský kapitán. Jaké vůbec bylo z jeho pohledu ono předvčerejší hokejové loučení?

"Zklamání je velký, ale na druhou stranu, kdo by na začátku sezony řekl, že my budeme hrát čtvrtfinále s Třincem. Bohužel z přemíry snahy vyplývají někdy zbytečné chyby. Snažíte se udělat něco, co byste normálně nedělal. Bohužel, takový je hokej. Je to hra chyb a my jsme jich udělali o pár víc než oni a oni to potrestali," říká Roman Vopat.

A co asi popřál nebo popřeje svým spoluhráčům před odletem do Kanady? "Doufám, že Litvínov bude preferovat hru, kterou jsme předváděli poslední dva nebo tři měsíce, a že další sezony budou růžovější, než byla ta letošní."

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme