Marek, Rachůnek a Vašíček budou in memoriam uvedeni do Síně slávy

Do Síně slávy českého hokeje přibude příští čtvrtek pět nových jmen, a to při příležitosti utkání české reprezentace se Švédskem v rámci turnaje Channel One Cup. V Chomutově se mezi legendy zařadí Miroslav Klůc a Vlastimil Sýkora, in memoriam potom Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček, kteří v září tragicky zahynuli při letecké katastrofě u Jaroslavle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká hokejová reprezentace. | Foto: Filip Jandourek

Miroslav Klůc je někdejší vynikající československý reprezentant, který s hokejem začínal v Nesuchyni na Rakovnicku v předválečných letech společně se svým bratrem Josefem. Později oba oblékali dres Chomutova, a to více než deset let. S reprezentací se podíval na mistrovství světa 1953 i na olympiádu 1956 v Cortině.

Legendární trenér Vlastimil Sýkora dovedl v roce 1959 reprezentaci k bronzovým medailím na mistrovství světa v Československu a ve stejném roce slavil s hokejisty Kladna mistrovský titul.

Karel Rachůnek byl odchovancem zlínského hokeje, který mimo jiné pomohl v roce 2010 reprezentaci k zisku titulu mistrů světa. Zkušenosti posbíral i v nejkvalitnější hokejové soutěži světa NHL, působil i v týmech jejího největšího konkurenta, ruské KHL.

Jindřichohradecký rodák Jan Marek byl v kariéře spjat zejména s pražskou Spartou, s níž získal i mistrovský titul. Totéž se mu při působení v KHL povedlo i s ruským Magnitogorskem. Na mistrovství světa startoval s reprezentací celkem čtyřikrát, titul vybojoval v roce 2010.

Josef Vašíček získal titul mistra světa v roce 2005, už o pět let dříve vybojoval zlato s juniorskou reprezentací. V NHL se radoval ze zisku Stanleyova poháru v dresu Caroliny, byl součástí českého olympijského týmu ve Vancouveru.

Síň slávy vznikla v roce 2008 při oslavách stého výročí českého hokeje. V současné době má sto jedna členů vybraných z řad českých i slovenských hokejistů, trenérů a funkcionářů. Aktuálně předsedá Síni slávy Jiří Králík. Uvedení pak jsou ti kandidáti, jejichž nominaci schválí aspoň dvě třetiny žijících členů Síně slávy.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme