Martin Havlát odehrál po půl roce zápas v NHL, Češi nebodovali

Po červnové operaci pánve se na led vrátil útočník San José Martin Havlát. Sharks ale i tak prohráli na ledě Los Angeles 3:4 v prodloužení. V dalších nočních zápasech NHL porazil Pittsburgh Boston 3:2, Vancouver po výsledku 1:2 nestačil na Detroit a hokejisté Calgary prohráli s Torontem 2:4. Žádný z českých hokejistů nebodoval.

Souboj útočníka Chicaga Jonathana Toewse (v červeném) s českým hokejistou San Jose Martinem Havlátem | Zdroj: ČTK

Vedoucí tým Západní konference NHL ze San José vstoupil do zápasu v Los Angeles výborně. Už v první minutě se trefil Vlasic, a i když se domácím podařilo vyrovnat, tak šli hosté do šaten díky gólu Pavelského s vedením 2:1.

Sharks vedli ještě v závěrečné třetině 3:2, ale v 53. minutě srovnal Williams a bod navíc pro tým Kings zajistil v prodloužení slovinský reprezentant Kopitar. Mladoboleslavský rodák Martin Havlát, který odehrál soutěžní zápas téměř po půl roce, se stejně jako Tomáš Hertl v zápase neprosadil.

Na rozdíl od San José se nejlepšímu týmu Východní konference zápas výsledkově povedl. Toronto vyhrálo v souboji kanadských týmů první třetinu na ledě Calgary 2:0, a i když domácí hokejisté v zápase Toronto přestříleli 43:22, hosté si odvezli dva body za výhru 4:2.

Výsledky NHL

Pittsburgh - Boston 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 27. Kunitz, 51. Sutter, 58. J. Jokinen - 42. Bergeron, 59. Iginla
Střely na branku: 31:23

Calgary - Toronto 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 38. Stajan, 55. Jones - 8. Lupul, 20. Van Riemsdyk, 46. Raymond, 59. Ranger
Střely na branku: 43:22

Vancouver - Detroit 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 15. D. Sedin - 32. Alfredsson, 39. Tatar
Střely na branku: 20:27

Los Angeles - San José 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 3. Doughty, 24. Stoll, 53. Williams, 63. Kopitar - 1. Vlasic, 12. Pavelski, 39. Couture
Střely na branku: 23:20

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít