Martin Ručinský nastoupí za národní tým po 9 letech. Gratuloval mu i Jágr

Hokejová reprezentace v této sezoně neměla ve svém kádru staršího hráče, než je Martin Ručinský. 43letý útočník Litvínova si svými výkony vysloužil pozvánku od Vladimíra Růžičky. Svým věkem se ale zaobírat moc nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Ručinský nastoupí v národním týmu po devítileté pauze | Foto: Filip Jandourek

„Je to takový smutný rekord, ale nedá se nic dělat. Nepřemýšlím nad tím. Je to sice úsměvné, ale pro mě to nic neznamená,“ přiznal 43letý útočník Litvínova Martin Ručinský.

Na svém kontě možná má i jeden další rekord a to devět let mezi posledním nominací do národního týmu a srazem hokejové reprezentace před dvěma domácími zápasy proti Rusku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reprezentaci bych nikdy neodmítl, řekl Martin Ručinský v rozhovoru s reportérem ČRo Františkem Kunou

„Je to staronový pocit a je to takový restart. Naposledy jsem tu byl před 9 lety a jsou tu úplně jiní lidé a hráči. Je to pro mě něco nového a jsem plný očekávání,“ neví ani sám zkušený útočník, co od působení v národním týmu čekat.

Trenér Růžička ho chce mimo led i jako tahouna v šatně, kde jistě půjde mladým spoluhráčům příkladem. „Reprezentační trenér mi zavolal, jestli bych tyhle 2 zápasy neodehrál. Vždycky jsem říkal, že národní dres se neodmítá. Nikdy jsem to neudělal a nikdy to neudělám,“ vysvětluje.

„Můj věk je samozřejmě faktor. Kdyby to bylo před 10 lety, tak se nemáme o čem bavit, ale momentálně je to choulostivá situace. Dostal jsem pozvánku od Vládi Růžičky, kterého dobře znám a mám k němu velký respekt. Velmi těžko se mu říká ne,“ dodává útočník, který s Růžičkou hrál na OH v Naganu.

Hokejistu Novotného nechtěl klub pustit k reprezentaci, Salák se opozdí

Číst článek

Českým fanouškům by se také jistě líbilo, kdyby reprezentační dres v květnu neodmítl Jaromír Jágr, který si Ručinského nominace také všiml. „Jarda mi poslal SMS, že mi gratuluje k nominaci. Ale to je všechno. Myslím, že má dost svých starostí v New Jersey,“ říká Martin Ručinský.

Proti Rusku oblékne národní dres po devíti letech, nejprve ve čtvrtek v Karlových Varech, a pak v sobotu v Praze. Oba zápasy bude web zpravy.rozhlas.cz vysílat v přímém přenosu

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme