Maskoty hokejového MS v Praze a Ostravě budou Bob a Bobek

Hokejové mistrovství světa, které se příští rok uskuteční v Praze a Ostravě, budou jako maskoti doprovázet králíci z klobouku Bob a Bobek. Populární večerníčkové postavy v červeném dresu oficiálně představili zástupci organizačního výboru a Českého svazu ledního hokeje (ČSLH).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maskoti hokejového MS 2015 Bob a Bobek

Maskoti hokejového MS 2015 Bob a Bobek | Foto: IIHF

„Chtěli jsme něco příjemného, hravého a úsměvného, ne akční hrdiny,“ okomentoval výběr oblíbených postaviček předseda hokejového svazu Tomáš Král.

Ve hře bylo také zvolení lva, který byl maskotem na posledním turnaji v roce 2004 a jako hlavní znak mistrovství si ho zvolili pořadatelé i v letech 1985 a 1992.

Přehrát

00:00 / 00:00

Organizátoři hokejového MS zvolili za maskoty turnaje králíky z klobouku Boba a Bobka

Další variantou byl krteček, nicméně tato možnost s ohledem na složitá jednání o autorských právech padla.

„Jsem moc spokojený. Bob a Bobek mi vždycky přišli vtipní a v hokejovém jsou úplně úžasní,“ rozplýval se nad maskoty Tomáš Král.

Práva na Boba a Bobka, jejichž autorem je známý výtvarník, ilustrátor, kreslíř a režisér Vladimír Jiránek, vlastní Česká televize, se kterou se zástupci organizačního výboru domluvili bez problémů. O „hokejový vzhled“ králíků se postaral výtvarník a scénograf Alex Dowis.

„Co se týká maskotů, tak veškerá práva, která nabudeme, musíme převést na marketingovou agenturu IIHF,“ upřesňuje generální sekretářka organizačního výboru Markéta Štěrbová.

Světový šampionát se na území České republiky hrál již devětkrát, naposledy v roce 2004. Tehdy byl maskotem lev Tomík.

Maskoti mistrovství světa Bob a Bobek byli oficiálně představeni v Praze | Foto: ČTK

Aleš Procházka, Marek Augustin, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme