Máte nejlepší halu v Evropě, tvrdí hokejový šéf Fasel. Líbí se mu atmosféra na MS

Bob a Bobek mu nevadí, máme si v Česku vážit nejlepší haly Evropy a v čele Mezinárodní hokejové federace (IIHF) chce být do sedmdesáti. Slova z úst prezidenta IIHF Reného Fasela jsou optimistická a směrem k pořadatelům letošního mistrovství světa hodně pochvalná. A možná i proto, že všechno funguje na sto procent, mohl si naplánovat malý výlet z dějiště šampionátu do plzeňského pivovaru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyprodaná O2 arena | Foto: Český rozhlas

„Plzeňské pivo je jedno z nejlepších na světě, musím to tam okouknout. Do pivovaru pojedeme s Petrem (Břízou), doufám, že na zápas Německa se Švýcarskem nepřijdeme moc pozdě,“ směje se šéf světového hokeje.

Společně se šéfem organizátorů pražské části světového šampionátu Petrem Břízou mají v plánu vyjet i na projížďku na silných motorkách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prezident IIHF René Fasel ocenil kromě O2 areny i atmosféru turnaje a připravenost organizátorů

„Neřekl kdy a kde,“ popíchl Fasel někdejšího reprezentačního gólmana. „Příští týden,“ odvětil anglicky Bříza.

Prezident Mezinárodní hokejové federace odlehčil neformální setkání s českými novináři v útrobách O2 areny, která hostí mistrovství světa v hokeji podruhé ve své historii. Nejen s halou v pražských Vysočanech, ale i atmosférou turnaje a připraveností organizátorů je nadmíru spokojený.

„Přijde mi, že se změnila celá Praha. Lidé tady mluví anglicky víc než dříve, což je jen dobře,“ všiml si Fasel.

„Co se týče O2 areny, tak to je nebe a dudy. V roce 2004 jsme snad ještě den před startem šampionátu něco dodělávali. Byly komplikace s tím, že aréna byla nová a nikdo s ní ještě neuměl moc pracovat. Ale teď můžete být hrdí na nejlepší hokejovou halu v Evropě,“ dodal.

Není zatím nic, co by Fasela v Praze i Ostravě znepokojovalo. Líbí se mu i netradiční počet maskotů. Není to totiž jedno zvíře nebo jedna postava, ale dva králíci z klobouku.

„Je to vaše tradice i kousek historie. Je mi jedno, jestli jsou dva, nebo jestli jde o králíka, lva či losa. Bob a Bobek jsou blízcí domácím fanouškům, a hlavně dětem,“ uzavřel René Fasel.

MS v hokeji 2015 | Foto: Český rozhlas

Štěpán Pokorný, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme