Mazanec pouze dvakrát inkasoval, Nashville přesto nestačil na Edmonton

Český brankář Marek Mazanec si v hokejové NHL připsal desátý start, prohře svého mužstva však tentokrát nezabránil. Za nulové podpory spoluhráčů z pole podlehl se svým Nashvillem Edmontonu 0:3.

Ryan Nugent-Hopkins překonává českého brankáře Marka Mazance v utkání NHL mezi Nashvillem a Edmontonem | Zdroj: Reuters

Mazanec o den dříve vychytal své druhé čisté konto v NHL a ani ve čtvrtek nepodal špatný výkon. V souboji s Edmontonem čelil 27 střelám soupeře, ze kterých dvakrát inkasoval. Stalo se tak ve druhé třetině, kdy v rozmezí jedné minuty skórovali Nugent-Hopkins a Hall. Třetí branku přidali hosté při závěrečné power play Nashvillu.

Hráči Predators se gólově neprosadili, hvězdou zápasu se proto stal Mazancův brankářský protějšek Ilja Bryzgalov. Ruský gólman tak po letním vyplacení ze smlouvy týmem Philadelphie zažívá v rámci NHL úspěšný návrat mezi tři tyče. V Edmontonu ale nečeká Bryzgalova lehká práce, i po dnešním vítězství zůstává kanadský klub na dně tabulky Západní konference.

Ve druhém utkání čtvrtečního programu zvítězil Vancouver v Ottawě 5:2. O vítězství Canucks rozhodla druhá dvacetiminutovka, ve které domácí brankář Anderson inkasoval čtyřikrát během necelých devíti minut. Český forvard Milan Michálek z Ottawy v zápase nebodoval.

Výsledky NHL:

Ottawa - Vancouver 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
Branky: 9. MacArthur, 39. Zibanejad - 21. D. Sedin, 22. Booth, 25. Garrison, 30. Weise, 46. Santorelli. Střely na branku: 39:28. Diváci: 17.931.

Nashville - Edmonton 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 26. Nugent-Hopkins, 27. Hall, 60. Eberle. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville 58 minut, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procent. Střely na branku: 33:28. Diváci: 16.279.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít