Medaile pro hokejové MS jsou z kovu a křišťálu. Zdobí je česká vlajka

Organizátoři hokejového mistrovství světa představili podobu medailí, o které se bude od 1. do 17. května bojovat v Praze a Ostravě. Tři nejúspěšnější účastníci 79. šampionátu se mohou těšit na originální medaile z galvanického kovu a křišťálu ve tvaru puku s vybroušeným motivem české vlajky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zástupci Českého svazu ledního hokeje představili 4. února v Praze medaile pro letošní mistrovství světa..jpeg | Zdroj: ČTK

„Chtěli jsme, aby medaile byly krásné. Tak jak si přejeme, aby bylo celé mistrovství," řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Ocenění pro trio nejlepších týmů vrcholu sezony váží 306 gramů. Vnější průměr medaile je 76 milimetrů, vnitřní průměr 66 milimetrů, na výšku má 2,5 centimetru. Stuhy jednotlivých sad navíc rovněž odkazují na zemi konání: zlatá medaile má červenou stuhu, stříbrná modrou a bronzová bílou.

O podobě medailí rozhoduje Mezinárodní hokejová federace IIHF. „Rozhoduje o tom, jaké ty medaile budou a nebudou, ale národní federace mohou přijít s vlastním návrhem a navrhnout, jak by si medaili představovaly,“ vysvětluje šéf hokejového svazu.

„My jsme touto cestou šli, IIHF je schválila a já myslím, že se povedly. Jsou takové, jaké jsme si přáli," pochvaloval si Král.
Hodně se mu zamlouvá, že se ve výsledném návrhu od architekta a designéra Oldřicha Sládka z celkem deseti adeptů ve finálovém kole odráží symbolika toho, že MS pořádá Česká republika.

Trofeje pro vítěze a medailisty hokejového MS | Foto: ČTK

„Vítězný návrh byl vybrán bez jediného zaváhání. Myslím, že se povedlo všechno, co jsme tam chtěli mít. Teď už bychom si jen přáli, aby některé z těch medailí zůstaly doma," prohlásil Král.

Český tým získal naposledy cenný kov na MS před třemi lety, kdy se o pořadatelství turnaje podělily Helsinky a Stockholm. Výběr vedený bývalým koučem Aloisem Hadamczikem si tehdy ze severu Evropy odvezl bronz.

Letos se o držitelích medailí rozhodne 17. května, kdy je na programu zápas o třetí místo i finálová bitva o zlato.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme