Mensator se smířil s rolí brankářské dvojky. Jeho výkony a přístup mu ale pomohly do základu

Hokejisté Škody Plzeň střídají v probíhajícím extraligovém ročníku vítězství s porážkami. V úterní dohrávce Západočeši tentokrát vyhráli v Liberci 2:1. A do branky se namísto Matěje Machovského postavila trpělivá dvojka Lukáš Mensator.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový brankář Lukáš Mensator při letní přípravě Karlových Varů | Foto: Pavel Petr

Pro Mensatora to byl teprve třetí zápas v sezoně, do kterého nastoupil, a teprve druhý, kdy hrál od začátku. Se svojí rolí je ale smířený.

„S pokorou kryju záda Matěji Machovskému, který má budoucnost před sebou,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na brankářskou hierarchii v plzeňském týmu se zaměřil reportér Aleš Procházka

Také v loňské sezoně se o brankářské povinnosti dělili v plzeňském týmu Lukáš Mensator a Matěj Machovský.

„Mensi (Mensator) byl jednička a Machy (Machovský) přišel jako mladý, byla to vyrovnaná dvojice. Letos se situace trochu změnila, protože Machy byl v loňské sezoně procentuálně nejúspěšnějším gólmanem základní části, takže si řekl o místo jedničky,“ připomíná trenér Milan Razým.

„Vždycky je těžké potvrdit výkon z předešlé sezony. Machy je výborný brankář, je pracovitý, ale taky měl už slabší chvilky,“ doplnil.

Nepovedené domácí utkání proti Spartě dochytal proto Lukáš Mensator, který se postavil do plzeňské branky také v úterní dohrávce 10. kola v Liberci. A dával najevo, že nabídnuté příležitosti si umí vážit.

„Je velmi inteligentní kluk. Klobouk dolů před ním, že roli dvojky takhle přijal a čekal na příležitost,“ ocenil Mensatora trenér Razým.

Chybělo málo, aby se Mensator mohl pochlubit vychytanou nulou. Poprvé a naposledy kapituloval v 56. minutě.

„Mám to štěstí, že už jsem několik sezon v extralize a na nuly tak úplně nekoukám. Někdy vychytáte nulu a potom prohrajete v nájezdech, takže nula je vlastně k ničemu. Každé body jsou skvělé, i když je výsledek 9:8 nebo 2:1,“ vysvětloval zkušený gólman.

Rozdíl je ale v tom, že výsledek 2:1 poslouží jako spolehlivá vizitka brankářových kvalit. „Dostane důvěru i v dalším utkání, určitě si to zaslouží,“ prohlásil Milan Razým.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme