Mezi Libercem a Boleslaví to na úvod série jiskřilo. Soupeři provokovali, hlásí oba tábory

Liberec a Mladá Boleslav - hned z několika důvodů panuje mezi hokejovými celky z těchto měst rivalita. To se výrazně projevilo hned při prvním utkání semifinálové série extraligového play-off, ve kterém domácí Bílí Tygři porazili Středočechy 4:3. I když se v zápase nevylučovalo častěji než obvykle, mezi oběma celky to pořádně jiskřilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberec včera porazil Mladou Boleslav a ujal se vedení v semifinálové sérii | Zdroj: ČTK

Peprnými výrazy se v závěru duelu nešetřilo, dusno bylo na ledě a po zápase i v mix zóně, kde si mladoboleslavský gólman David Rittich postěžoval na ne zrovna férový styl, jakým podle jeho slov Liberec dokráčel k první semifinálové výhře.

„Nevím, asi chtěli vyprovokovat nebo vyloučit některé hráče, ale těžko říct. Jenomže když si frajer vezme o dvě hlavy menšího borce, tak to je velký hrdina,“ říkal po zápase mladoboleslavský Rittich.

Přehrát

00:00 / 00:00

S účastníky semifinálového zápasu mezi hokejisty Liberce a Mladou Boleslaví mluvil reportér ČRo David Nyč

Na druhé straně se samozřejmě tahle slova nesetkala s pochopením, a ani domácí útočník Michal Birner nepřišel mezi novináře s úmyslem vyseknout soupeři poklonu. Naopak přiložil polínko pod kotel nevraživosti, když se s hudrováním vracel ke svým potyčkám s Tomášem Urbanem.

„Je to hráč, který má dva metry. Jestli to je jeho úloha a jestli si myslel, že mě tím rozhodí, nevím. Já ho neposlouchal, on tam na mě něco štěkal. Ať si na mě mluví, co chtějí, protože ty řeči, co tam na mě vedl, mě nerozhodí. Tomuhle se může člověk jenom smát. Oni si myslí, že nás rozhodí nějakými řečmi, ale my chceme hrát hokej a určitě si nenecháme tyto typy hráčů vlézt pod kůži,“ vysvětloval Birner v emocích.

Ty se ale nakonec mísily s radostí, že jeho tým rozehrál semifinálovou sérii vítězně a že má na co navazovat v dnešním, druhém vzájemném a zřejmě neméně vyhroceném duelu.

„Je to play-off. Já osobně se to snažím dát na stranu, důležitá je pro mě jenom výhra. Nějaké emoce a provokace zápasy nevyhrají. Zvládli jsme to trpělivou hrou a získali jsme první vítězství,“ dodává obránce Bílých Tygrů Tomáš Mojžíš.

David Nyč, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme