Michael Frolík se konečně v NHL trefil za Chicago

Útočník Michael Frolík se po výměně z Floridy dočkal v desátém zápase prvních bodů v dresu Chicaga. Český hráč zaznamenal jednu branku a dvě asistence, a pomohl tak Blackhawks k vítězství nad Calgary 6:4.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Frolík nejprve v 19. minutě dostal brankou Chicago do vedení 2:1, ve druhé třetině potom přihrál na gól Toewsovi a při závěrečné power-play Floridy se podílel asistencí na pojišťujícím zásahu Mariána Hossy. Za svůj výkon byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Z českých hráčů se bodově prosadili ve středečních zápasech ještě Martin Havlát a Pavel Kubina. Nejproduktivnější Čech v letošní sezóně NHL Havlát přihrál na jediný gól Minnesoty, která prohrála na ledě New Yorku Islanders 1:4. K vítězství nepomohla ani branková asistence Kubiny, Tampa podlehla v New Jersey domácím Devils 1:2.

Toronto - Pittsburgh 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 15. Kuljomin, 46. Kessel, 61. Grabovskij - 7. Niskänen, 27. Conner. Střely na branku: 20:29. Diváci: 19.473.

New Jersey - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 39. Tallinder, 51. Kovalčuk - 25. Moore (Kubina). Střely na branku: 27:16. Diváci: 12.857.

Anaheim - Detroit 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 42. Blake, 63. Ryan z trest. střílení - 26. Dacjuk. Střely na branku: 28:29. Diváci: 15.098.

Chicago - Calgary 6:4 (2:1, 2:0, 2:3)
Branky: 7. a 37. Toews (na druhou Frolík), 19. Frolík, 36. Campbell, 51. Bolland, 60. Marián Hossa (Frolík) - 42. a 57. Bourque, 11. Tanguay, 49. Iginla. Střely na branku: 30:25. Diváci: 20.896.

NY Islanders - Minnesota 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 11. a 21. Comeau, 19. Okposo, 37. MacDonald - 52. Madden (Havlát). Střely na branku: 41:34. Diváci: 7.098.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít