Michal Neuvirth pomohl v NHL Philadelphii k zisku bodů, Frolík vystřelil Calgary výhru

Týmu Calgary Flames se v zámořské NHL daří. V prosinci uspěl ve všech třech utkáních a dnes v noci tomu nebylo jinak. Na výhře se velkou měrou podíleli čeští útočníci Michael Frolík s Jiřím Hudlerem. Brankář Philadeplhie Michal Neuvirth naskočil do rozjetého zápasu a kapituloval až v samostatných nájezdech. Prosadili se i Andrej Nestrašil, Roman Polák a Patrik Eliáš.

Michael Frolík vstřelil proti San Jose vítězný gól a jeho Calgary zvítězilo 4:2

Michael Frolík vstřelil proti San Jose vítězný gól a jeho Calgary zvítězilo 4:2 | Zdroj: Reuters

Michal Neuvirth neměl v dnešním zápase proti New York Islanders jednoduchou práci. Zápas začal na střídačce, ale jeho brankářský kolega Mason se nechal ve druhé třetině za stavu 1:3 vystřídat. Neuvrith v základní hrací době neinkasoval a šestnácti zákroky pomohl dotáhnout zápas k samostatným nájezdům. V nich českého gólmana překonal pouze Kyle Okopso a Islanders se radovali z výhry 4:3.

Hned dva čeští reprezentanti se bodově prosadili již v zahajovací třetině utkání mezi Torontem a New Jersey. Roman Polák asistoval u první branky kanadského týmu. Založil protiútok, ze kterého ze střední třetiny šťastně skóroval Parenteau. Patrik Eliáš se druhou asistencí podílel na gólu Lee Stemnpniaka ve druhé minutě zápasu. Nakonec se radoval Polák, jehož Toronto zvítězilo 3:2.

Calgary přivítalo na domácím hřišti San José a mohlo se opřít o bodový příspěvek českých reprezentantů Jiřího Hudlera s Michaelem Frolíkem. Prvně jmenovaný ve druhé minutě zápasu nahrával na gól Markusi Granlundovi. Frolík na začátku druhé třetiny vstřelil branku na 3:2, která se nakonec ukázala jako vítězná. Calgary vyhrálo 4:2.

Nebývalou gólovou přestřelku nabídlo utkání mezi Dallasem a Carolinou. V dresu Hurricanes se jednou asistencí připomněl Andrej Nestrašil. Z výhry 6:5 se nakonec radoval domácí Dallas, v jehož dresu si čtyři body za gól a tři přihrávky připsali dokonce dva hráči, Jamie Benn a Tyler Seguin.

Výsledky NHL:

Columbus - Los Angeles 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 23. Hartnell, 35. Calvert - 38. Ehrhoff, 59. Carter, 65. Martinez. Střely na branku: 23:41. Diváci: 15.633. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Martinez, 3. Carter (oba Los Angeles).

Washington - Detroit 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 1. Williams, 51. Ovečkin, rozhodující sam. nájezd Oshie - 16. Zetterberg, 24. Jurčo. Střely na branku: 40:23. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Holtby (oba Washington), 3. Howard (Detroit).

Toronto - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. Parenteau (Polák), 23. Van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Kadri - 2. Stempniak (Eliáš), 34. Palmieri. Střely na branku: 37:27. Diváci: 19.043. Hvězdy zápasu: 1. Sparks, 2. Kadri (oba Toronto), 3. Palmieri (New Jersey).

Florida - Ottawa 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 8. L. Shaw, 34. R. Smith - 21. Z. Smith, 41. Turris, 55. Hoffman, 58. Pageau. Střely na branku: 27:23. Diváci: 11.571. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Turris (oba Ottawa), 3. L. Shaw (Florida).

St. Louis - Arizona 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 26. Tarasenko, 40. Steen, 47. Shattenkirk, 59. Backes - 13. Downie. Střely na branku: 22:23. Diváci: 16.301. Hvězdy zápasu: 1. Shattenkirk, 2. Steen, 3. Pääjärvi (všichni St. Louis).

Chicago - Nashville 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 11. Rasmusen, 35. A. Shaw, 41. Teräväinen, 59. P. Kane - 40. Nystrom. Střely na branku: 24:37. Diváci: 21.432. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. A. Shaw, 3. Teräväinen (všichni Chicago).

Dallas - Carolina 6:5 (4:0, 1:1, 1:4)
Branky: 7. Eaves, 8. Jamie Benn, 15. Oduya, 19. Seguin, 40. Ničuškin, 60. Sharp - 43. a 49. Faulk, 24. Slavin, 44. Di Giuseppe, 54. Skinner (Nestrašil). Střely na branku: 20:30. Diváci: 18.287. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Faulk (Carolina), 3. Sharp (Dallas).

Calgary - San Jose 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)
Branky: 2. Granlund (Hudler), 9. Monahan, 23. Frolík, 29. Backlund - 5. Tierney, 12. Thornton. Střely na branku: 33:33. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Rämö, 3. Giordano (všichni Calgary).

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít