Michálek se na MS zatím trápí. Vyzkoušel už i nové brusle a těší se na Rusko

Chudě obsazený byl trénink české hokejové reprezentace během prvního z dvou dnů volna mezi zápasy světového šampionátu s Norskem a Lotyšskem. Ze základní sestavy na něj mimo brankářů dorazili jen Michael Frolík a Milan Michálek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český útočník Milan Michálek (vpravo) | Zdroj: Reuters

"Moje hra zatím není ideální, tak jsem chtěl udělat něco navíc a doufám, že se to zvedne. Vyzkoušel jsem i nové brusle, tak je to kombinace všeho možného. Snad mi tam něco spadne, klidně třeba dorážka, abych dostal zpátky nějaké sebevědomí," říkal po tréninku Milan Michálek.

V prvních dvou zápasech byl útočník Ottawy takřka neviditelný. Sice se snažil o střelbu, ale branku netrefoval. Proti Norsku byl nejpilnějším českým střelcem, hýřil pohybem, pral se před brankou, ale k ideálu měl jeho výkon ještě daleko.

Obzvlášť když budeme porovnávat letošního Milana Michálka s tím, který gólově táhnul českou reprezentaci na loňském šampionátu v Bratislavě.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Milanem Michálkem natáčel reportér Petr Kadeřábek

"Je to zatím rozdíl. Tady se trápíme, tam jsme se tím hokejem bavili. Je to něco úplně jiného. Doufám, že se zvedneme a bude to lepší, protože parta a kluci v kabině jsou tady super," pochvaluje si.

Pomoci k vzestupu by chtěl samozřejmě i jihočeský rodák, který je jediným stokilovým útočníkem v českém týmu. Při svých kilogramech a obrovské stabilitě je právě on nejplatnějším hráčem Hadamczikova výběru v prostoru před brankou soupeře.

"Než jsem šel do NHL, tak jsem takhle nehrál. Tam mě tenhle styl naučili, protože jsem na to měl postavu. Od té doby to hraju a vyhovuje mi to. Nic jiného vlastně neumím," usmívá se Milan Michálek.

Při pohledu na soupeře, kteří český tým čekají ve čtvrtek a v pátek, mu ale úsměv tuhne. Nejprve nastoupí proti Lotyšsku a následně proti Itálii.

Zápasy s outsidery Michálek v lásce nemá

"Takovéhle zápasy jsou vždycky nejhorší. Viděli jsme to s Norskem nebo s Dánskem, nechodí ani žádní diváci, takže je to těžké. Musíme hrát svou technickou a chytrou hru a nesmíme si nechat vnutit tu jejich silovou," uvědomuje si Milan Michálek.

Paradoxní je, že se těší nejvíce na nedělní utkání s Ruskem. "To se těší podle mě všichni, s nimi to jsou vždycky vyhecované zápasy a každý se těší. Ale nesmíme se dívat moc dopředu, musíme nejdřív vyhrát příští dvě utkání a potom uvidíme," říká Michálek.

Právě v duelech proti Lotyšsku a Itálii si bude přát, aby protrhl střeleckou smůlu a konečně se zapsal do listiny střelců. Nejlépe hned několikrát.

Petr Kadeřábek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme