Michálek si v NHL zapsal druhý hattrick v kariéře. Jágr s Voráčkem nedohráli

Milan Michálek si v úterním utkání NHL na ledě Tampy Bay zapsal hattrick a výrazně se zasloužil o výhru Ottawy 7:3. Český útočník, který si navíc připsal jednu asistenci, vstřelil všechny tři góly během závěrečných osmi minut třetí třetiny a zaznamenal druhý hattrick v kariéře.

Český útočník Milan Michálek (vpravo)

Český útočník Milan Michálek (vpravo) | Zdroj: Reuters

Úterní zápas naopak neskončil dobře pro Jaromíra Jágra a Jakuba Voráčka, kteří za Philadelphii nedohráli souboj s Detroitem. Voráček sice vstřelil gól a přispěl výhře Flyers 3:2, v druhé třetině ale odstoupil ze hry po zákroku Niklase Kronwalla.

V průběhu prostřední části odešel předčasně do kabiny kvůli problémům v dolní části těla i Jágr a na led už se nevrátil.

Ve dvanácti večerních zápasech skórovalo dalších šest českých hokejistů. Patrik Eliáš pečetil výhru New Jersey nad New Yorkem Rangers 4:1, Vladimír Sobotka přispěl jednou trefou k vítězství St. Louis 5:1 nad Chicagem, Jan Hejda gólem podpořil kanonádu Colorada, které rozstřílelo 7:1 Minnesotu, a Jiří Tlustý se podílel na výhře Caroliny 4:3 v prodloužení ve Washingtonu, za který chytal Michal Neuvirth.

Naopak Martin Erat ani Tomáš Plekanec svými góly k výhrám nepomohli. Eratův Nashville podlehl 4:5 Los Angeles, stejným výsledkem prohrál i Plekancův Montreal v Calgary.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít