Michálek, Tlustý a Židlický se v NHL radovali z gólu, ale pouze Michálek i z vítězství

Hned tři čeští hokejisté se gólově prosadili v nočních zápasech NHL. Jiří Tlustý a Marek Židlické poprvé skórovali v barvách svých nových týmů, ale zároveň se oba museli smířit s prohrou. Zbyněk Michálek se naopak radoval z vítězství Arizony v Los Angeles a navíc otevřel skóre zápasu.

Český hokejista Jiří Tlustý vstřelil v utkání s Winnipegem svůj první gól v New Jersey | Zdroj: Reuters

Gól vstřelil obránce Arizony už ve 3. minutě po přihrávce Riedera a ještě v první třetině zvýšil vedení hostujícího týmu Ekman-Larsson. Arizona nakonec vyhrála 4:1, když o čisté konto přišel brankář Smith na konci druhé třetiny.

Jiří Tlustý se poprvé radoval z gólu v dresu New Jersey, ale pouze ve druhé části snížil na 1:2. Nakonec byl také jediným střelcem svého týmu a Devils tak museli přijmout porážku 1:3. V brance Winnipegu tentokrát nebyl Ondřej Pavelec, ale Hutchinson.

Důležitou branku vstřelil v dresu New York Islanders obránce Marek Židlický, když vyrovnal v úvodu třetí třetiny na 2:2 v zápase s Chicagem. I pro Židlické to byl první gól v novém dresu a zajistil Islanders jeden bod. Utkání totiž v prodloužení rozhodl svým druhým gólem v zápase hostující Kane.

Výsledky NHL:

New Jersey - Winnipeg 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky: 33. Tlustý - 22. Scheifele, 24. Wheeler, 37. Ladd. Střely na branku: 21:30. Diváci: 14.579. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Ladd (oba Winnipeg), 3. Tlustý (New Jersey).

Columbus - NY Rangers 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 31. Atkinson, 57. Saad - 20. a 59. Zuccarello, 58. Lindberg, 58. Hayes. Střely na branku: 33:25. Diváci: 19.027. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Hayes, 3. McDonagh (všichni Rangers).

NY Islanders - Chicago 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 26. Tavares, 42. Židlický - 36. a 62. P. Kane, 14. Anisimov. Střely na branku: 36:35. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Tavares (Islanders), 3. Anisimov (Chicago).

Detroit - Toronto 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 2., 9. a 24. Abdelkader (na druhou Kindl), 21. Larkin. Střely na branku: 22:22. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader, 2. Larkin, 3. Howard (všichni Detroit).

Los Angeles - Arizona 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 40. Toffoli - 3. Z. Michálek, 20. Ekman-Larsson (Hanzal), 25. Domi, 27. Rieder (Hanzal). Střely na branku: 41:22. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Domi (oba Arizona), 3. Carter (Los Angeles).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít