Michálek v NHL zářil, Vokoun znovu střídal

Hokejisté Ottawy porazili v NHL Washington 5:2 a výrazný podíl na tom měl útočník Milan Michálek. Ten dva góly dal a na jeden přihrál. V poraženém týmu se vystřídali oba čeští gólmani, Tomáše Vokouna vyměnil za nepříznivého stavu 0:4 Michal Neuvirth.

Tuhle střelu sice gólman Washingtonu Vokoun zlikvidoval,  čtyři další ale prošly za jeho záda a český gólman střídal

Tuhle střelu sice gólman Washingtonu Vokoun zlikvidoval, čtyři další ale prošly za jeho záda a český gólman střídal | Zdroj: ČTK

Michálek, který se stal první hvězdou utkání, se podílel hned na úvodním gólu Ottawy, když asistoval u branky Karlssona, navíc ještě do konce první třetiny dal po krásné individuální akci branku na 2:0.

Český útočník přebral dlouhý pas na útočné modré, na kruhu pro vhazování si prohodil puk mezi nohami soupeřova obránce a po zemi prostřelil Vokouna. Další branku potom přidal na začátku prostřední části. Při přesilovce pálil od modré Karlsson a Michálek tečoval jeho střelu před brankou mimo Vokounův dosah.

Český gólman, který střídal v minulém utkání už po šesti minutách, vydržel tentokrát na ledě ‘až‘ do 33. minuty. Phillips poslal Senátory do vedení 4:0 a do branky Washingtonu zamířil Neuvirth. Hráči Capitals nakonec prohráli v Ottawě 2:5.

V domácím prostředí uspělo kromě Senatorů také Colorado, které o svém vítězství prakticky rozhodlo už v první třetině, po které vedlo nad Los Angeles 3:0. Do konce utkání si potom výsledek bezpečně pohlídalo a vyhrálo 4:1.

Nejvyrovnanější duel sehrály týmy St.Louis a Bostonu. Hosté se dostali do dvoubrankové vedení, domácí potom sice vyrovnali, jenže Bruins ještě na konci první třetiny znovu strhli skóre na svoji stranu. Jejich vítězství 4:2 pak potvrdil ve třetí části svou druhou brankou v zápasu Marchand.

Výsledky NHL:

Ottawa - Washington 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky: 15. a 24. M. Michálek, 10. Karlsson (M. Michálek), 33. Phillips, 59. Foligno - 43. Carlson, 50. Perreault. Tomáš Vokoun odchytal za Washington 32 minut, z 11 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 63,6 procenta, Michal Neuvirth ve zbytku zápasu ze 14 střel neinkasoval. Střely na branku: 26:35. Diváci: 18.357.

Colorado - Los Angeles 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Branky: 14. a 33. Stastny, 8. Olver, 18. McClement - 45. Brown. Střely na branku: 27:33. Diváci: 15.907.

St. Louis - Boston 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)
Branky: 8. Stewart, 13. Reaves - 3. a 50. Marchand, 7. Lucic, 20. Kelly. Střely na branku: 32:19. Diváci: 18.460.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít