Milan Michálek se v NHL znovu trefil, skóroval i Jágr

Hokejový útočník Milan Michálek stále drží krok s nejlepšími střelci NHL. Kanonýr Ottawy skóroval posedmnácté v sezóně, tentokrát do sítě washingtonského Tomáše Vokouna. Ten se svým týmem přesto slavil vítězství 5:3. Jaromír Jágr se bodově prosadil i ve třetím utkání po zranění. Gólem pomohl Philadelphii k výhře v Buffalu. Carolina uspěla v Edmontonu i díky Tomáši Kaberlemu.

Milan Michálek v utkání s Washingtonem

Milan Michálek v utkání s Washingtonem | Zdroj: Reuters

České útočné duo Jaromír Jágr - Jakub Voráček přispělo k velkému obratu Philadelphie v Buffalu. Domácí měli ve 20. minutě už třígolový náskok, nakonec ale prohráli 4:5 v prodloužení. Voráček asistoval u první branky Flyers, Jágr poslal hosty ve 38. minutě do vedení 4:3, když si pohrál se dvěma soupeři a vystřelil nad rameno gólmana Millera. Buffalo pak ještě vyrovnalo, ale v prodloužení rozhodl nový nejproduktivnější hráč soutěže Giroux.

Na vítězství svého celku se podílel i obránce Tomáš Kaberle. Ten asistoval u dvou gólů Caroliny, která zdolala Edmonton na jeho ledě 5:3.

K českému souboji došlo v duelu Ottawy s Washingtonem. Jeden z trojice nejlepších střelců NHL Milan Michálek sice překonal hostujícího brankáře Tomáše Vokouna, v 57. minutě dal gólem na 3:4 svému týmu naději na vyrovnání, Capitals pak ale svou výhru ještě zpečetili trefou do prázdné branky.

Ottawa - Washington 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)
Branky: 33. Condra, 38. Foligno, 57. M. Michálek - 23. Halpern, 50. Bäckström, 54. Ovečkin, 55. Brouwer, 60. Carlson. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,18 procenta. Střely na branku: 34:44.

Buffalo - Philadelphia 4:5 v prodl. (3:1, 0:3, 1:0 - 0:1)
Branky: 11. Leino, 19. Kassian, 20. Vanek, 59. Stafford - 20. Talbot (Voráček), 26. Read, 35. Hartnell, 38. Jágr, 63. C. Giroux. Střely na branku: 24:34.

Edmonton - Carolina 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Branky: 11. Belanger, 36. Eager, 54. Nugent-Hopkins - 20. Skinner, 25. McBain (Kaberle), 32. Dwyer (Kaberle), 36. LaRose, 44. T. Ruutu. Střely na branku: 25:33.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít