Milan Nový slaví životní jubileum

Oslavencem, o kterém byla před chvíli řeč, je Milan Nový. Hokejoví fanoušci si ho dobře pamatují hlavně jako střelce. Nikdo jiný v bývalém Československu nedal víc gólů než on.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Účastníci exhibičního hokejového utkání při příležitosti 60. narozenin kanonýra Milana Nového | Zdroj: ČTK

Podsaditý kladenský útočník s číslem šest na zádech dával góly v tehdejší federální lize i v reprezentačním dresu Československa. Dohromady jich bylo 594. Dodnes je dvojnásobný mistr světa a trojnásobný vítěz Zlaté hokejky nepřekonaný a vede Klub hokejových střelců.

Rekordem, zdá se také nedostižným, je i jeho součet bodů z ligové sezony 1976/77, kdy nasbíral Nový ve 44 zápasech 93 body za 59 gólů a 34 přihrávek. A góly střílí pořád, co na tom, že dnes slaví šedesátiny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Nový slaví šedesáté narozeniny

„ Dávám je za starý pány a oni říkají, jak to děláš? Já i teď, na zahradě, občas střílím a pustím si třeba hudbu. Sehnal jsem si slovenský železný puky. Neříkám, že s nimi nějak často střílím, ale pořád pro to musíte něco dělat. Není to tak, že bych přišel a dával góly furt.“

Když Milan Nový hrál v Kladně poslední sezonu, začínal vedle něj junior Jaromír Jágr. Oba dovedl k úspěchu enormně tvrdý trénink, který neopustili ani v pozdějším věku. Nový dodnes střílí na zahradě železnými puky, Jágr si třeba během letošního světového šampionátu pronajal večer led k individuálnímu tréninku.

Možná i proto oslava Nového šedesátin už na kladenském zimáku ve velkém proběhla na konci srpna, aby na ní nechyběl Jaromír Jágr. Ale přece jenom pro pořádek: všechno nejlepší k dnešním šedesátinám, pane Nový.

Miroslav Bureš, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme