Miluju Prahu, těší se Calle Ridderwall na MS. Bojuje o místo ve švédském týmu

Domácí mistrovství světa nevyhlíží jen čeští hokejisté a fanoušci. Do Prahy se těší třeba švédský útočník Calle Ridderwall který české hlavní město zná z ročního působení v dresu pražského Lva. Do míst, kde strávil rok života, by se rád vrátil tentokrát s národním týmem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O místo ve švédském týmu bojuje i bývalý útočník Lva Praha Calle Ridderwall | Foto: František Kuna | Zdroj: Český rozhlas

„Rychle se to blíží. Do šatny přicházejí každý týden nový hráči, aby bojovali o místo v sestavě. Bude to popravdě pro všechny hodně těžké. V týmu je nějakých 25 míst, ale ve skutečnosti se o šampionát může ucházet klidně i 100 hráčů. Každý den je důležitý,“ uvědomuje si Calle Ridderwall.

Ve švédské sestavě ale patří ke stálicím, a tak by se mohl vrátit na místo, které moc dobře zná. „Miluju Prahu, byla to krásná sezona v dresu Lva a také skvělý rok, během kterého jsem v Praze bydlel. Je to moc hezké místo a parádní to bylo i v O2 Areně. Praha bude jistě dobrý hostitel,“ nepochybuje švédský útočník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prostředí v Praze neznají jen čeští reprezentanti, ale třeba i Švéd Ridderwall, jak zjistil reportér ČRo František Kuna

Sám strávil jeden hokejový rok života v centru Prahy, tedy lépe řečeno, ob týden v centru Prahy, protože nyní už bývalý klub KHL, střídal zhruba po týdnu zápasy venku a doma. Ale když se hrálo v Praze a Ridderwall měl chvíli času, věděl, jak s ním v Praze naložit.

„Je to krásné a velké město. Každý si tam najde, co potřebuje. Ať už jde o restaurace nebo i místa, kam si jdete odpočinout. Nevidím se, že tam jezdí tolik turistů a ani by mě nepřekvapilo, že by se tam po první návštěvě někdo usadil natrvalo,“ přemýšlí 26letý rodák ze Stockholmu.

Pražský Lev chybí v mapě klubů Kontinentální ligy nejen jeho fanouškům, ale i samotným hokejistům, kteří zažili napínavý boj o Gagarinův pohár v minulé sezoně. Teď je pro Prahu vrchol sezony jasný, světový šampionát, navíc na velmi dostupném místě uprostřed Evropy.

„Myslím, že do Prahy dorazí na mistrovství světa hodně fanoušků ze všech možných zemí. Nepochybuji o tom, že k vám vyrazí hodně švédských hokejových fanoušků. Myslím, že to bude hokejová párty pro všechny, kdo mají tak rádi hokej,“ těší se.

Pokud se Riderwall vejde do závěrečné nominace, dost možná se hned 1. května v úvodním zápase mistrovství světa potká na ledě se svým bývalým spoluhráčem z pražského Lva Jiřím Novotným. „Je s ním sranda, ostatně jako se všemi Čechy,“ říká Calle Ridderwall, který se to Prahy těší nejen na hokej.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme