Místo Ibizy Stockholm a debut na MS. Francouz zrušené dovolené nelituje

Brankář Pavel Francouz měl být v těchto dnech na dovolené na Ibize. Nakonec musel ale měnit plány a rozhodně toho nelituje. Při shodě několika náhod si totiž připsal svůj první start na mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankáři Alexander Salák (vlevo) a Pavel Francouz (vpravo) při tréninku 1. května ve Stockholmu. | Foto: ČTK

Když kouč Hadamczik oznamoval konečnou nominaci pro letošní mistrovství světa, jméno Pavla Francouze v ní chybělo. Gólman Litvínova si po vydařené sezóně už balil věci a chystal se na dovolenou.

Jenže původně nominovaný Jakub Kovář onemocněl a Francouz místo na Ibizu cestoval do Stockholmu. Tam měl původně plnit roli brankářské trojky, ale po zranění Ondřeje Pavelce se nejen objevil na soupisce, ale v utkání proti Švédsku dokonce nakrátko naskočil na led.

„Vůbec jsem nechtěl, aby se přiblížili na moji polovinu, nakonec jsem byl rád, že jsem se na to jenom díval, jak je tlačíme ve třetině. Kluci to pak vysvětlili a rozhodčí přerušili hru,“ usmíval se po zápase Pavel Francouz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gólman Pavel Francouz má za sebou debut na mistrovství světa, i když trval jen 25 vteřin

Nešlo totiž o plánované střídání českých gólmanů. Na konci druhé třetiny jeden ze švédských hráčů sbíral při hře z ledu svou helmu, za což měl dostat dvouminutový trest. Brankář Salák v domnění, že se tak stane, vysprintoval na českou střídačku.

Jenže rozhodčí vyloučení Švéda nesignalizovali, pouze přerušili hru. Salák ovšem mezitím už dojel ke střídačce, za což by podle pravidla 415 měl dostat dvouminutový trest. Jediným řešením tak bylo poslat na led právě Pavla Francouze.

„V tu chvíli ani člověk neví, nad čím má přemýšlet, tak jsem si prostě vzal věci a jel jsem tam. Po cestě jsem se rozhlížel po aréně a byl to neuvěřitelný pocit.“

Francouz: málem jsem si ‚tweetnul‘ sám…

Po 25 vteřinách v bráně se Francouz vrátil na střídačku a své místo přepustil znovu Alexandru Salákovi.

„Kluci se mi z legrace smáli, když jsem jel tam, že mi přejou hodně štěstí, a když jsem jel zpátky, gratulovali mi k debutu, spíš to byla sranda,“ užíval si Pavel Francouz nečekaný zážitek.

České fanoušky prohra se Švédskem neznechutila, národnímu týmu věří

Číst článek

Zajímavé je, že tento milovník sociálních sítí se tentokrát o něj nepodělil, jak je u něj jindy u něj zvykem, na Twitteru.

„Spíš jsem si málem ‚tweetnul‘ sám…,“ smál se svému dvojsmyslu Pavel Francouz.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme