Mistrovské Pardubice jsou v extralize po dvou kolech stoprocentní

Hokejisté Pardubic neztratili v úvodních dvou kolech Tipsport extraligy ani bod. Ve 2. kole vyhráli v Třinci 3:1. Šest bodů ze dvou zápasů získali také Bílí Tygři z Liberce a Mladá Boleslav. Liberec zvítězil v Karlových Varech 3:1 a Boleslav porazila Brno 5:2.

Pardubičtí hokejisté postupují do finále extraligy!

Pardubičtí hokejisté postupují do finále extraligy! | Foto: HC Eaton Pardubice

HC Oceláři Třinec - HC Eaton Pardubice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Pardubice si udržely dobrou formu z loňské mistrovské sezóny. Navíc potvrdili, že do Třince jezdí rádi, protože tam vyhrály už popáté v řadě. Útočník Ocelářů Jan Peterek odehrál 900. zápas v nejvyšší soutěži.

00:00 / 00:00

2. kolo hokejové Tipsport extraligy očima reportérů Radiožurnálu

Branky a nahrávky: 27. M. Růžička (Hrabal) - 17. Bartek (Pivko), 18. Buchtele (Cetkovský), 56. Zohorna (Pivko). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Kis, Prchal. Vyloučení: 2:4, navíc Zíb (Třinec) 10 minut. Bez využití. Diváci: 3701

Třinec: Duba - Hrabal, Zíb, Krajíček, Seman, Vágner, Lojek, Cartelli, Hudec - Kohn, D. Květoň, M. Růžička - Polanský, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Havel, McGregor, Hampl. Trenéři: Marek a Kopřiva

Pardubice: M. Růžička - Nakládal, F. Kaberle, Kočí, Kolář II, Jillson, Mezei - Rákos, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Cetkovský, Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Votruba

HC Sparta Praha - HC Vagnerplast Kladno 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Sparta porazila Kladno už podeváté za sebou, tentokrát 5:3, a připsala si první tři body v nové sezóně. Kladno se o lepší výsledek připravilo ve dvojnásobných přesilovkách. Hráli je celkem tři a půl minuty, ale nedokázali se v nich prosadit.

Branky a nahrávky: 3. Gulaši (Vykoukal), 15. Broš (Vykoukal, Gulaši), 32. Treille (Hlaváč, J. Hlinka), 40. Jan Hanzlík (Kůrka), 49. O'Brien (Broš) - 12. Kuchler (Bělohlav, Knotek), 37. Toman (Látal), 49. Patera (Toman). Rozhodčí: Hodek, A. Jeřábek - Jílek, Jindra. Vyloučení: 9:8, navíc Broš (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4299

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, O'Brien, Jan Hanzlík, Macholda, Philipp - Kůrka, Broš (50. Pacovský), Ručinský - Ton, D. Výborný, Smoleňák - Hlaváč, J. Hlinka, Treille - Bartánus, Koreis, Hromas. Trenéři: Holaň a Volek

Kladno: Cikánek - Kameš, J. Drtina, Platil, Toman, L. Procházka, Šmach, Piskáček - Látal, Patera, Eberle - Kalla, Melka, Valský - Bělohlav, Knotek, Kuchler - Gengel, Mnacjan, Dalecký. Trenéři: Vejvoda a Kasík

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 5:4 (2:3, 2:1, 1:0)

Hokejisté Plzně byli aktéry další gólové přestřelky. Po výhře 6:5 nad Karlovými Vary ale tentokrát z přestřelky nevyšli vítězně. Na jihu Čech sice vedli 2:0 a 3:1, ale nakonec se z výhry 5:4 radoval Mountfield. O vítězství rozhodl v 52. minutě Šimánek. Před utkáním se s aktivní kariérou rozloučil dlouholetý brankář Českých Budějovic Roman Turek. Mistr světa z roku 1996 vhodil čestné buly a jeho dres s číslem 1 byl vyvěšen pod strop Budvar arény.

Branky a nahrávky: 12. R. Pšurný (Vydarený), 19. L. Květoň (Langhammer, Gulaš), 27. Martynek (Kašpařík, Pletka), 31. Pletka (Šulc, Novák), 52. Šimámek (Kuchejda, Mikeska) - 3. Lammers (Straka, Vlasák), 5. Lammers (Straka, Jiří Hanzlík), 15. Jan Kovář (Vlasák, Modrý), 40. Vlasák (Straka, Modrý). Rozhodčí: Hribik, Souček - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. Diváci: 5082

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Tůma - Šimánek, Mikeska, Kuchejda - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - R. Pšurný, Mertl, Podlešák. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula

Plzeň: Přikryl (31. - 59. a od 60. Salfický) - Jiří Hanzlík, Modrý, Slaney, St. Pierre, Dresler, Frolo - Lammers, Straka, Vlasák - Langfeld, Jan Kovář, Johnson - Stránský, M. Heřman, Dvořák - Vostřák, Obdržálek, J. Heřman. Trenér: M. Jelínek, Razým a Pejchar

HC Benzina Litvínov - HC Vítkovice Steel 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Nový trenér Litvínova Robert Reichel se ve druhém kole extraligy dočkal premiérové výhry. Domácí sice prohrávali, ale ještě do konce první třetiny se jim podařilo skóre otočit na 2:1. Ve druhé dvacetiminutovce pak zvýšili na 4:1. Vítkovice dokázaly v závěrečné třetině už pouze snížit.

Branky a nahrávky: 11. Jareš (Lukeš), 16. Vopat (Jenáček), 34. Jánský (Jenáček, Rindoš), 39. Jenáček (Švarný) - 6. Šedivý (Ovčačík, Káňa), 51. Klimek (Szturc, Káňa). Rozhodčí: Minář, Hrubý - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3966

Litvínov: Franěk - Kroupa, Švarný, Černošek, Kubát, Skuhrovec, Jareš, Kousalík, Gula - Bojer, V. Hübl, Kubinčák - Černý, Kracík, Lukeš - Jenáček, Vopat, Jánský - Rindoš, Gerhát, Maxa. Trenéři: Reichel a Kučera

Vítkovice: Málek (41. Šindelář) - Voráček, Malík, Punčochář, Barinka, Trnka, Ovčačík - Huna, Burger, Svačina - Szturc, Húževka, J. Sýkora - Klimek, Vrána, Pohl - Šedivý, Strapáč, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Energie s novým trenérem Antonínem Stavjaňou je i po druhém kole bez bodu. Naopak Liberec má po dvou kolech plný počet bodů, za což vděčí opět druhému útoku vedenému Tomášem Vakem a na křídlech s Miloslavem Hořavou a Jaroslavem Kudrnou. V pátek proti Liberci zařídila čtyři branky, v Karlových Varech dvě.

Branky a nahrávky: 23. Saarinen (Skladaný) - 33. Ondřej (Čakajík), 40. Kudrna (Hořava), 49. Hořava (Vak, Kudrna). Rozhodčí: Polák, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3497

Karlovy Vary: Sáblík - Parýzek, Kokko, Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - D. Hruška, Dej, Košťál - Melenovský, Pech, Sailer - Skladaný, Saarinen, Zaťovič. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický

Liberec: Pinc - Čakajík, Moravec, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Hunkes, Trončinský - Podkonický, Nedvěd, Klimenta - Hořava, Vak, Kudrna - Víšek, Kica, Dušek - Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun

PSG Zlín - HC Slavia Praha 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)

Ševcům se nepovedla odveta za čtvrtfinále play off minulé sezóny. Se Slavií po 37 minutách prohrávali 0:2, ale během následujících dvou minut dokázali vyrovnat. Ve 44. minutě se dokonce dostali do vedení, ale slávisté čtyři minuty před koncem vyrovnali a poslali zápas do prodloužení. V něm rozhodl po čtyřech minutách Juraj Štefanka o zisku druhého bodu pro Slavii.

Branky a nahrávky: 38. I. Rachůnek (Leška, Hamrlík), 39. F. Čech (Balán, Sivák), 44. Hamrlík (Leška) - 28. Vondrka, 37. Sklenář (Endál), 56. Roth, 64. Štefanka (Roth). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4143

Zlín: Štůrala - Hamrlík, Linhart, Kučný, Galvas, Míka, Bořuta, Řezníček, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský - Sivák, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach

Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Branda, Štefanka, Vondrka - T. Svoboda, Holec, Tomica - Jaškin, V. Růžička ml., Krenželok - Micka, Endál, Doležal - Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)

Domácí v zápase dvakrát prohrávali, přesto nakonec dokázali vybojovat tři body a po dvou kolech zůstávají stoprocentní. Vítězný gól dal pět minut před koncem obránce Boris Žabka, další dvě branky přidala Boleslav při power-play Komety. Brno tak zažívá stejně nepovedený vstup do sezóny jako v loňském roce.

Branky a nahrávky: 26. Matějovský (Bahenský), 51. Macho (Fabuš, Marušák), 55. Žabka (Divíšek), 60. Boháč (Lehikoinen), 60. Divíšek (Žabka) - 2. Huml (Jaroslav Svoboda, Kvapil), 44. R. Procházka (Mojžíš). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:3, navíc Hay (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3740

Mladá Boleslav: Valent - Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Duben, Macháček - Milroy, Divíšek, Boháč - Fabuš, Macho, Pabiška - Bahenský, Vrbata, Matějovský - Nouza, Gajovský, Handlovský. Trenéři: Tlačil a Gudas

Kometa Brno: Hovi - Houdek, Zubíček, Mojžíš, Stehlík, Protivný, Malec, Richter - Erat, Dopita, R. Dlouhý - Veselý, R. Procházka, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Huml, Kvapil - Jakub Svoboda, R. Hruška, Brabenec. Trenéři: Jeřábek a Lubina