Mladá Boleslav podlehla po nájezdech Spartě

Hokejisté Mladé Boleslavi podlehli v předehrávce 11. kola Tipsport extraligy Spartě 1:2 po samostatných nájezdech. V utkání došlo na dvě premiéry. David Výborný si poprvé zahrál v boleslavském dresu proti svému bývalému klubu, za ten naopak poprvé nastoupil David Kočí - hráč, který plnil v NHL roli bitkaře.

David Výborný (v zeleném) si poprvé zahrál v boleslavském dresu proti bývalým spoluhráčům ze Sparty | Zdroj: ČTK

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Úvodní třetina patřila domácím. Na rozdíl od hostujícího celku byli důraznější v zakončení a vedení jim zajistil v 10. minutě Tomas. Sparta, poprvé v sestavě i s ‘bitkařem‘ Kočím, se probudila ve druhé části.

Vyrovnání zařídil pražskému týmu v přesilovce Tenkrát, který skóroval po objetí branky. Ve třetí třetině trefil Přibyl jen tyč boleslavské branky a utkání dopělo do prodloužení a nakonec i samostatným nájezdům. V těch se prosadil pouze hostující Ton a zařídil tak Spartě bod navíc.

Branky a nahrávky: 10. Tomas (D. Výborný) - 34. Tenkrát (Bližňák, Sersen), rozhodující sam. nájezd Ton. Rozhodčí: A. Jeřábek, Husička - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 4:6, navíc Lapšanský (Sparta) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3690

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít