Mladá Boleslav se udržela, porazila Ústí 4:1

Hokejisté Mladé Boleslavi si udrželi extraligovou příslušnost i pro příští ročník soutěže. V rozhodujícím sedmém utkání hokejové baráže porazili Ústí nad Labem 4:1 a celou sérii tak vyhráli 4:3 na zápasy.

Ze zápasu BK Mladá Boleslav - Kometa Brno

Ze zápasu BK Mladá Boleslav - Kometa Brno | Foto: Jana Huzilová

BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Zásadní bylo pro mladoboleslavské vedení po první třetině, kdy se přesnou dorážkou v přesilové hře prezentoval boleslavský Hay. Dvougólové vedení zařídil David Vrbata, který získal puk po buly a v ostrého úhlu propálil brankáře.

Druhou třetinu zakončila hromadná batka, do které se zapojil i masér Severočeského týmu. V následné přesilové hře pojistil vedení Středočechů Divíšek. Poté sice snížil po nedorozumění v domácí obraně Alinč, ale definitivně rozhodl gólem při power play hostů Vrbata.

Branky a nahrávky: 9. Hay (Macho, Divíšek), 15. Vrbata (Plodek), 43. Divíšek (Vrbata), 57. Vrbata (Chaloupka) - 46. Alinč (Pajič). Rozhodčí: Minář, Homola - Kostka, Bláha. Vyloučení: 11:8, navíc Matějovský 10 min. - Sklenička 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4120. Konečný stav série: 4:3.

Pavel Petr, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít