Mladíci v hokejové reprezentaci se učí od hvězd. Při buly s Dacjukem jsem ani nezareagoval, říká Kubalík

Čeští hokejisté, kteří se teprve v národním dresu dospělých rozkoukávají, se učí od těch nejlepších. Nejen individuální dovednosti, ale i přemýšlení hokejistů může být na mezinárodní scéně jiné. Během ruského Channel One Cupu to pociťují i mladíci v českém dresu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Kubalík | Zdroj: ČTK

„Je to o sebevědomí. Špičkoví hráči vědí, že to umí a v hlavě si nepřipustí, že by to neuměli. My jsme takový národ, že o sobě pochybujeme, já to dělám taky. Kovalčuk s Dacjukem vědí, že to udělají dobře. Čím víc si člověk věří, tím líp hraje,“ říká 21letý Dominik Kubalík.

Na Euro Hockey Tour hrál v minulé sezoně. Ale přiznává, že ho může stále něco překvapit. „Měl jsem tu čest hrát buly proti Dacjukovi a zjistil jsem, že sem ani nezareagoval. Hrají výborně a já jsem jen rád, že jsem si proti nim mohl zahrát.“

Přehrát

00:00 / 00:00

S mladými reprezentanty si o nových zkušenosti v Moskvě povídal reportér ČRo František Kuna

A tak přidal Kubalík na mezinárodní úrovni další zkušenosti třeba k těm z Kanady z Ontario Hockey League, kde strávil dvě sezony v dresu Sudbury. Teď válí v extralize a patří k nejlepším střelcům, k tomu je ale prostě potřeba hlavně si věřit.

Jedním z úplných nováčků v reprezentaci je pardubický David Tomášek, který přidává do svého repertoáru další „druh hokeje“. A zná jich hodně, vždyť už ve čtrnácti odešel za hokejem do Ameriky. Teď ale musel v hlavě přepnout na další novinku.

„Je to pro mě velká změna. Ještě vloni jsem hrál juniorský hokej a teď je to ještě rychlejší oproti extralize. Snažím se co nejrychleji rozkoukat,“ přiznává 20letý útočník.

K americkým a kanadským soutěžím si nyní připisuje další level - mezinárodní evropský hokej. „Snažím se užívat si to. Nečekal jsem, že dostanu pozvánku takhle brzo, tak se snažím posbírat co nejvíc zkušenosti. Od každého hráče se tu dá vzít mnoho.“

David Tomášek má s Dominikem Kubalíkem společné nejen to, že strávil dvě sezony v OHL, ale i zkušenosti s vhazováním.

„Buly hrají zkušenější hráči. Rychlost je úplně někde jinde. Chtěl jsem se na to připravit, ale člověk to zažije až na ledě. Rozhoduje strašně moc detailů,“ říká pardubický David Tomášek.

Svůj třetí reprezentační start si připíše zítra a v utkání proti Švédsku bude i on bojovat o to, aby český tým neodjel z Channel One Cupu bez bodu. Zápas se Švédskem začíná v 11 hodin českého času.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme