Mladík Zacha vstřelil první vítězný gól v NHL, zařídil vítězství New Jersey

Hokejový útočník Pavel Zacha se stal první hvězdou zápasu mezi New Jersey a Buffalem. Český mladík zářil v přesilovkách a podílel se na obou gólech Devils, na první přihrál, ten vítězný ve třetí třetině sám dal. Michalu Neuvirthovi v brance Philadelphie se dařilo méně, pustil dva góly ze 16 střel a Flyers prohráli se St. Louis.

Pavel Zacha (druhý zprava)

Pavel Zacha (druhý zprava) | Zdroj: ČTK

„Měl jsem štěstí. Puk se mi odrazil přímo na hůl, tak jsem se ho snažil trefit. Gólman neviděl, tak jsem ho chtěl překvapit,“ popsal Pavel Zacha branku, kterou ve třetí třetině rozhodl o vítězství New Jersey nad Buffalem.

Do konce zápasu zbývalo 7 a půl minuty, když český nováček zlomil vyrovnaný stav 1:1. Při přesilové hře gólman Buffala Lehned pouze vyrazil Cammalleriho střelu. 19letý Brňan okamžitě poslal skákavý puk do sítě.

Byl to už druhý bod Pavla Zachy v zápase. Už v první třetině připravil přesilovkovou akci, po které v den svých 27. narozenin otevřel skóre Adam Henrique. Pavel Zacha byl za svůj druhý dvoubodový večer v NHL a premiérový vítězný gól vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

Devils se v posledních zápasech daří. Z posledních čtyř zápasů získali 7 z osmi možných bodů a mají pouze dvoubodovou ztrátu na pozice znamenající play-off.

Poslední postupové místo ve Východní konferenci drží Philadelphia. Flyers ale podruhé za sebou nedali gól a prohráli se St. Louis 0:2. Michal Neuvirth tentokrát neměl příliš práce, dvě branky pustil z pouhých 16 střel Blues.

První vítězný gól Pavla Zachy v NHL:

Statistika NHL:
New Jersey - Buffalo 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 29. Henrique (Zacha), 53. Zacha - 49. Ennis. Střely na branku: 39:23. Diváci: 12.105. Hvězdy zápasu: 1. Zacha, 2. Cammalleri, 3. Henrique (všichni New Jersey).

Philadelphia - St. Louis 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 36. Stastny, 43. Agostino. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 57 minut, z 16 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 26:16. Diváci: 19.589. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Agostino (oba St. Louis), 3. Cousins (Philadelphia).

NY Islanders - Toronto 6:5 v prodl. (2:2, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 34. a 63. Nelson, 2. Strome, 19. Kuljomin, 54. Bailey, 59. Ladd - 14. Sošnikov, 15. Matthews, 26. Marner, 30. Hyman, 58. Nylander. Střely na branku: 34:32. Diváci: 11.828. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Strome (oba Islanders), 3. Rielly (Toronto).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít