Mladoboleslavští hokejisté litovali ztraceného vedení, dva body za výhru po nájezdech však uvítali

Ani vedení o čtyři branky nemusí v hokejové extralize stačit na tříbodový zisk. Ve třiadvacátém extraligovém kole se o tom přesvědčili hokejisté Mladé Boleslavi. Nad Plzní vedli 4:0, 5:1 i 6:2. Nakonec ale o svém vítězství Středočeši rozhodli až po samostatných nájezdech.

Brankář hokejové Boleslavi David Rittich se raduje po zápase s Plzní

Brankář hokejové Boleslavi David Rittich se raduje po zápase s Plzní | Zdroj: ČTK

Mladoboleslavští hokejisté sehráli výborně první třetinu. Vyhráli ji 4:0. Na ledě kralovali a hosty prakticky k ničemu nepustili. Jenže po přestávce se Plzeň vrátila do hry. Západočechům pomohli především tři využité přesilovky.

Po čtyřiceti minutách to bylo 6:4, v závěrečné části Škoda dokonce vyrovnala, a to ještě Dominik Kubalík neproměnil trestné střílení. Zápas tak dospěl přes prodloužení k samostatným nájezdům, které lépe zvládli Bruslaři.

00:00 / 00:00

Mladá Boleslav ztratila v Tipsport extralize vysoké vedení, přesto dokázala Plzeň porazit

„Vedli jsme 4:0 a říkali jsme si, že Plzeň to určitě nevypustí. Oni přidali, pár gólů nám dali a my jsme začali být pod tlakem. Ale přesto dva body bereme. Kdybychom dali na 5:0, tak je po zápase. To je jediná škoda,“ konstatoval po utkání boleslavský obránce Marek Trončinský.

Zdálo se, že domácí při jasném vedení místo toho, aby kontrolovali průběh hry, až příliš mysleli na útočení, a to se jim nevyplatilo. To plzeňského obránce Lukáše Pulpána mrzelo nevydařené první dějství, ve kterém hosté propadli.

„První třetinu jsme na ledě prakticky neexistovali. Věděli jsme, že Boleslav takhle začne a připravovali jsme se na to, bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo. V šatně jsme si řekli, že nemáme co ztratit a začali jsme hrát líp. Bod je pro nás zlatý, za stavu 4:0 to nikdo nečekal,“ říká Lukáš Pulpán, který v zápase dvakrát skóroval, navíc si do statistik připsal jednu asistenci.

Je to 'dobytek', neskrýval rozčílení po včerejším incidentu brankář Komety Marek Čiliak

„Tak samozřejmě tohle potěší, ale já jsem zavinil první gól, který Boleslav nastartoval k tomu, aby dala další tři. Takže dva góly jsem dal a za ten bod jsme nakonec rádi,“ dodává Pulpán.

Po třiadvacátém extraligovém kole zůstala Plzeň druhá, už jen o skóre ale právě před svým včerejším přemožitelem.

Pavel Petr, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít