Mladou Boleslav dělí jediná výhra od udržení v O2 extralize

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v baráži o účast v O2 extralize i druhé utkání na ledě Chomutova, tentokrát 4:3, a v sérii tak vedou 3:1. Rozhodující krok k udržení může středočeské mužstvo udělat v neděli v domácím prostředí.

Hokejisté Mladé Boleslavi slaví vítězství ve čtvrtém barážovém utkání

Hokejisté Mladé Boleslavi slaví vítězství ve čtvrtém barážovém utkání | Zdroj: ČTK

KLH Chomutov - BK Mladá Boleslav 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

O úvodní branku zápasu se chytrou tečí postaral v 6. minutě chomutovský Skořepa. Vyrovnání potom zařídil chvíli před koncem první třetiny v přesilové hře hostující Nouza.

Mladá Boleslav od druhé části převzala iniciativu a důrazný Macho ji také poslal do vedení. Hruška sice v početní převaze srovnal skóre zápasu, tři sekundy před koncem třetiny ale zásluhou Pabišky Středočeši znovu vedli.

Když se trefil v 57. minutě mladobobleslavský Žabka a zvýšil na 4:2, bylo prakticky rozhodnuto. Hruškův druhý gól v zápase v přesilovce pět na tři několik sekund před koncem už pouze uzavřel skóre na 3:4 v neprospěch Chomutova.

Branky a nahrávky: 6. Skořepa (Tribuncovs, Eiselt), 38. D. Hruška (Duda, Eiselt), 60. D. Hruška (Pavlas, Duda) - 19. Nouza (T. Sýkora), 26. Macho (Jindra), 40. L. Pabiška (Fabuš, Jiruš), 57. Žabka (T. Sýkora, Macho). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Lederer, Bryška. Vyloučení: 11:11, navíc Kraft 5 min. a do konce utkání, Hanuljak - Lehikoinen oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 6192 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Chomutov: Hanuljak - Grof, Trefný, Bombic, Pulpán, Tribuncovs, Hájek, Pavlas, Všetečka - Duda, Kraft, Milan Procházka - D. Hruška, Skořepa, Eiselt - Jíra, Mikšovic, J. Hašek - Polanský, Domin, Trochta. Trenéři: Rulík a Petrovka.

Mladá Boleslav: Schwarz - Frolo, Jiruš, Žabka, Jindra, Lehikoinen, Duben - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Bahenský, Gajovský, Handlovský - L. Pabiška, Macho, Fabuš - Ferebauer, Vrbata, Sup. Trenéři: Tlačil a Šejba.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít