Mohlo být i hůř, prohlásil po debaklu s Finskem gólman Kovář

Debakl! Jiným výrazem se prohra českých hokejistů na Švédských hrách s Finskem 0:7 asi nedá nazvat. V brance národního týmu se vystřídali oba gólmani. Úděl dochytat beznadějný zápas zbyl na českobudějovického Jakuba Kováře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyři góly inkasoval od Finů brankář Tomáš Pöpperle (na snímku), další tří potom Jakub Kovář | Zdroj: ČTK

Jakub Kovář naskočil do utkání za stavu 0:4. Po závěrečné siréně jen bezmocně hleděl na ukazatel skóre s nulou na české a sedmičkou na finské straně.

„Zápas úplně jednoznačně vystihuje ten výsledek, kterým to skončilo. Směřovalo to k tomu od první do poslední minuty. A asi jsme si to zasloužili! Bylo to jen o tom, kolik nám jich Fini nasypou,“ říkal zklamaný český gólman.

Konečný výsledek mohl být podle českobudějovického brankáře ještě výraznější. „Myslím, že i když je to šílené číslo, tak mohlo být i hůř. Jen díky tomu, že Fini pak už hráli trošku na krásu, tak góly nepřibývaly.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Mohlo být i hůř, prohlásil po debaklu s Finskem gólman Kovář

Úvodní minuty ale nenaznačovaly takový debakl. Jenže gól inkasovaný ve vlastní přesilovce soupeře nabudil a ten od toho okamžiku jednoznačně určoval ráz zápasu.

„Ten gól to strhnul, a pak vlastně ten druhý. Ta krásná akce zvedla Finům sebevědomí, dala jim trošku křídla. My jsme byli ‘pod dekou‘. Pak dali ještě jeden a bylo po zápase,“ prohlásil Kovář.

V hokeji sice třígólové manko nic neznamená, jenže čeští hokejisté směrem dopředu nic nevymysleli.

„Stačilo, abychom po dvou třetinách snížili na 1:3, a s tím zápasem by se dalo něco dělat. Ale myslím, že finský gólman se ani nezpotil. Za celý zápas jsme neměli šanci, o které by se dalo říct, že byla gólová,“ myslí si český gólman.

Beznaděj

Navíc do kolen Hadamczikův tým poslal začátek třetí třetiny a dva rychlé góly za třicet odehraných sekund.

„Říkal jsem si, že si aspoň trochu zachytám a budu se to snažit užít. Nejdřív mě tam bek propálil přes našeho obránce a druhý mi tam tečovali za nohu. Takže jsem tak jenom smutně sklopil hlavu a počítal vteřiny, až bude konec,“ popisoval Jakub Kovář.

Jaké při tom gólman zažívá pocity, když mužstvo prohrává 0:7 a do závěrečné sirény zbývá ještě celá třetina?

„Mně se tohle stalo, když jsem začínal. A když lezete do brány jako druhý, tak je to asi o dost horší, protože se nemáte kam schovat, musíte si tam odbýt celé. Není to nic příjemného vědět, že zápas je vyloženě ztracený, je to ostuda, ale prostě to tam musíte dohrát,“ říkal mladý český brankář.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme