Montreal opět vyhrál, k postupu do 2. kola play-off mu chybí jen jedno vítězství

Hokejisty Montrealu dělí po vítězství v Ottawě 2:1 v prodloužení jediná výhra od postupu do druhého kola play-off NHL. Canadiens uspěli nad soupeřem ve všech třech zápasech série o gól, tentokrát jim bod vystřelil dvěma zásahy Dale Weise. Také New York Islanders udolali Washington 2:1 v prodloužení a stejně jako Chicago, které porazilo Nashville 4:2, a Calgary, které vyhrálo nad Vancouverem 4:2, vedou v sérii 2:1.

Montreal slaví vítězství nad Ottawou v třetím zápase prvního kola play-off NHL

Montreal slaví vítězství nad Ottawou v třetím zápase prvního kola play-off NHL | Foto: USA Today Sports | Zdroj: Reuters

Ottawa od poloviny úvodní třetiny vedla gólem Clarka MacArthura, jenže od prostřední části přenechala aktivitu hostům, kteří svou převahu v závěru zúročili.

Hlavní hrdina Weise nejdříve necelých šest minut základní hrací doby z dorážky srovnal a v čase 68:47 přesnou ranou z levého kruhu i rozhodl.

Také Washington si v závěru utkání vynutil trefou Nicklase Bäckströma prodloužení, které ale ukončil už po patnácti sekundách z dorážky kapitán newyorkského týmu John Tavares.

Islanders vyhráli v prodloužení zápasu play-off poprvé od roku 1993, kdy skóroval v rozhodujícím sedmém utkání David Volek.

Chicago v zápase dvakrát přišlo o jednobrankový náskok, ale poté se dvěma zásahy v rozmezí 24. až 33. minuty dostalo do rozhodujícího trháku.

Největší hvězdou zápasu byl vyhlášen slovenský útočník Marián Hossa, který si připsal dvě gólové přihrávky.

V další sérii porazilo Calgary Vancouver 4:2 a vede 2:1 na zápasy. V dresu poražených přihrál na jeden gól Radim Vrbata.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 3. zápasy:
New York Islanders - Washington 2:1 v prodl (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 33. Okposo, 61. Tavares - 54. Bäckström. Střely na branku: 42:25. Diváci: 16 170. Hvězdy utkání: 1. Tavares, 2. Okposo, 3. Višňovský (všichni New York Islanders). Stav série: 2:1.

Ottawa - Montreal 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. MacArthur - 55. a 69. Weise. Střely na branku: 34:49. Diváci: 20 500. Hvězdy zápasu: 1. Weise (Montreal), 2. Karlsson, 3. Anderson (oba Ottawa). Stav série: 0:3.

Západní konference - 3. zápasy:
Chicago - Nashville 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky: 15. Desjardins, 21. Toews, 24. Saad, 33. Seabrook - 16. Ribeiro, 21. Ekholm. Střely na branku: 30:37. Diváci: 22 020. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Desjardins, 3. Toews (všichni Chicago). Stav série: 2:1.

Calgary - Vancouver 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 7. Bollig, 16. Brodie, 43. Bennett, 55. Monahan - 10. Matthias (Vrbata), 58. Hansen. Střely na branku: 27:25. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Brodie, 2. Ferland, 3. Bennett (všichni Calgary). Stav série: 2:1.