Montreal v NHL prohrál v Edmontonu a Plekanec byl u všech inkasovaných branek

Hokejisté Montrealu ve svém devátém zápase v sezoně teprve podruhé prohráli. Vedoucí tým Východní konference NHL ztratil body na ledě Edmontonu po výsledku 0:3. New York Rangers ve druhém nočním duelu porazil Minnesotu 5:4.

Útočník Tomáš Plekanec (v bílém) svou 18. trefou v sezoně rozhodl o výhře Montrealu nad Torontem | Zdroj: Reuters

Z českých hokejistů tentokrát nikdo nebodoval. Do statistik se přesto zapsal útočník Montrealu Tomáš Plekanec. Jeho řada byla na ledě u všech tří inkasovaných branek. Jiří Sekáč se potřetí v řadě nevešel do základní sestavy Canadiens.

Velký obrat viděli fanoušci Rangers. Do New Yorku přijela Minnesota, která po dvou třetinách vedla 3:0 a domácí v průběhu úvodních čtyřiceti minut vystřelili jen osmkrát.

Jezdci se ale nevzdali a skóre v závěrečné třetině otočili. Hlavními tahouny byli Derick Brassard, Mats Zuccarello a Rick Nash, kteří byli u čtyř branek.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Minnesota 5:4 (0:0, 0:3, 5:1)
Branky: 43. Klein, 45. Nash, 48. Brassard, 57. Duclair, 57. Zuccarello - 26. Prosser, 27. Cooke, 36. Pominville, 46. Zucker
Střely na branku: 20:30

Edmonton - Montreal 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 20. Pouliot, 27. Jakupov, 58. Hall
Střely na branku: 19:29

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít