Moskevské Dynamo se raduje z vítězství v KHL, slaví i Češi Kvapil, Novák a Klepiš

Hokejisté Marek Kvapil, Filip Novák a Jakub Klepiš otočili s Dynamem Moskva finálovou sérii play-off KHL s Omskem z 1:3 na 4:3 na zápasy a slaví mistrovský titul. Češi byli vidět i v rozhodujícím sedmém utkání na ledě Omsku, kde Dynamo vyhrálo 1:0. O zisku trofeje pro klub z hlavního města rozhodl v 53. minutě Klepiš po Kvapilově asistenci.

Prohře Omsku nezabránil ani český bek Martin Škoula

Prohře Omsku nezabránil ani český bek Martin Škoula | Zdroj: ČTK

Duelu dlouho kralovali bezchybní gólmani Karri Rämö a Alexandr Jerjomenko, prvně jmenovaného překonal až v čase 52:03 po Kvapilově uvolnění zpoza brány, ale až z dorážky Jakub Klepiš.

Avangard se ale nevzdal a hnal se za vyrovnáním. To měl pět minut před koncem na holi nejproduktivnější hráčem play-off KHL Roman Červenka, ale vychytal ho Jerjomenko, který byl později vyhlášen nejlepším hráčem vyřazovacích bojů. Historicky pátý titul si hosté nenechali vzít ani při minutu a půl trvající power play v závěru.

Sedmadvacetiletý Klepiš, který za Avangard v minulosti hrával, slaví titul v KHL opět po roce. Loni zvítězil coby člen mužstva Ufy. Gagarinův pohár společně s českým triem zvedl nad hlavu také slovenský bek Dominik Graňák.

Omsk, jehož dres hájili útočník Roman Červenka s obráncem Martinem Škoulou, ztratil výborně rozehranou sérii, když prohrál třikrát v řadě. Červenka ovládl kanadské bodování vyřazovací části Kontinentální hokejové ligy s 22 body za 11 branek a stejný počet asistencí.