Motivaci hledá hokejová dvacítka těžko, ale na ledě chce nechat vše

Sen o medaili z mistrovství světa pro hokejovou dvacítku skončil. Ne tak samotný šampionát. Po porážce 0:7 od Spojených států se Češi v ruské Ufě musí koncentrovat na páteční boj o páté místo. V něm nastoupí, podruhé na turnaji, proti Švýcarsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gólman výběru do 20 let Patrik Bartošák vychytal v duelu s Finskem svoji první nulu na turnaji | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Nejtěžší práce tak čeká trenéry. Mladí hokejisté šampionátem žili. Tým byl pohromadě čtyři roky. Turnaj je vrcholem jejich dosavadní kariéry. Jenže bez očekávané odměny. Tou měla být medaile.

„Je to mistrovství světa, takže potřebujeme okamžitě vypnout a naladit myšlení na ten další, pro nás rozhodující zápas,“ neopomněl zdůraznit asistent Jiří Juřík.

Nebude to jednoduché. Motivací může být fakt, že pro další mistrovství světa hráči ještě bojují pro své následovníky o relativně jednodušší soupeře v základní skupině. Každá příčka se počítá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová dvacítka se na MS utká se Švýcarskem o páté místo

„Prohráli jsme ve čtvrtfinále, ale budeme teď bojovat dál pro kluky na příští rok, abychom měli dobrou skupinu. Určitě tam necháme všechno,“ slibuje obránce Petr Šidlík.

I pro útočníka Tomáše Hertla je pátá příčka důležitá. Nechce se loučit porážkou. Výhra v závěrečném utkání by byla alespoň malou náplastí na obrovské zklamání.

„Je určitě těžší motivovat se kvůli pátému nebo šestému místu, ale minulý rok nám to taky pomohlo a získali jsme lepší skupinu. Teď už to není ani tolik znát, protože už i Lotyši mají dobrý tým, vyrovnalo se to. Chceme ale odejít s co nejlepším výsledkem,“ říká Tomáš Hertl.

Dnes hráče čeká trénink a v pátek poslední duel na hokejovém mistrovství světa dvacetiletých.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme