Mountfield vyhrál v Litvínově a je druhý, vedoucí Liberec prohrál s Plzní

V 16. kole hokejové Tipsport extraligy prohráli úřadující mistři z Litvínova s hradeckým Mountfieldem a připsali si čtvrtou porážku v řadě. Naopak Hradec popáté vyhrál a poskočil na druhé místo tabulky. První Liberec ztratil doma s Plzní, stejně tak Sparta ve Vítkovicích. Po prohře s Třincem je poslední Zlín.

Hokejisté Karlových Varů se radují z gólu v utkání s brněnskou Kometou

Hokejisté Karlových Varů se radují z gólu v utkání s brněnskou Kometou | Zdroj: ČTK

Zlínu se skutečně nedaří. Z posledních osmi zápasů vyhrál pouze jednou po samostatných nájezdech, ostatní zápasy prohrál. Na předposlední Karlovy Vary ztrácejí zlínští tři body, ale mají odehráno o tři zápasy méně.

S Třincem sice v každé třetině pouze jednou inkasovali, ale na vstřelený gól se fanoušci Zlína těšili marně. Ve 14 zápasech dali ‚Berani‘ pouze 25 gólů, což je nejméně z extraligy.

Překvapily naopak Karlovy Vary. V domácím prostředí si vyšláply na brněnskou Kometu a navázaly na poslední výhru z Třince. Tentokrát o výsledku rozhodly ve druhé třetině, kterou vyhrály 4:1.

K tříbodovému zisku nedotáhly dobře rozehrané utkání Vítkovice. Proti Spartě vedly po dvou třetinách 3:1, ale hostující Buchtele ve třetí části dvěma góly vyrovnal. Druhý bod vystřelil domácím v penaltovém rozstřelu Olesz.

Ani vedoucí Liberec nedokázal v závěrečné části udržet vedení. Naopak Plzeň se dvěma góly dostala do vedení a domácím zachránil alespoň remízu necelé dvě minuty před koncem Řepík. V nájezdech byl úspěšný pouze Johnson a Plzeň si díky jeho trefě odvezla dva body.

Škoda Plzeň vyhrála v Liberci po samostatných nájezdech, před brankářem Lašákem je útočník Kubalík | Foto: ČTK

V souboji dvou sousedů v tabulce se radovala hostující Mladá Boleslav. V Olomouci měla vynikající vstup do zápasu, když už po 35 vteřinách otevřel skóre Jarůšek. Domácí se prosadili až v poslední třetině za stavu 0:5.

Pardubice si doma poradily s Chomutovem. O výsledku se rozhodovalo ve druhé třetině, kterou Dynamo vyhrálo 3:1. Piráti se prosadili pouze jednou, když samostatný nájezd proměnil Dušek.

V trápení pokračují úřadující mistři z Litvínova. Verva počtvrté v řadě prohrála, když nestačila na hradecký Mountfield. Ten se vyšplhal v tabulce už na druhé místo. Domácí hned v první části třikrát inkasovali, další dva góly přidal Hradec ve třetí třetině. Čisté konto pokazil Kacetlovi dvě minuty před koncem zápasu při přesilové hře Lukeš.

16. kolo hokejové extraligy:

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Rufer (Marek Růžička, Nosek), 30. Irgl (Kopecký, Klepiš), 44. Kopecký (Klepiš, Nosek). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Skopal, Hynek. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 3859.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:3 (1:0, 4:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Osmík (Gorčík, T. Rohan), 25. Vachovec (Gulaši, Bartek), 27. Benák (Marosz, Bičánek), 34. Huna (T. Rachůnek, Marosz), 36. Bulík (Bartek) - 21. T. Svoboda (Kováčik, T. Kaberle), 41. P. Mrázek (V. Němec, Kuboš), 42. Burian (J. Hruška). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:2. Diváci: 3075.

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Olesz (Štencel), 26. Kucsera (Vandas), 40. Olesz (P. Zdráhal, Burger), rozhodující sam. nájezd Olesz - 4. Netík (Barinka), 48. Buchtele (J. Hlinka, J. Mikuš), 52. Buchtele (Kumstát, Polášek). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5666.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Birner (Krenželok, Vampola), 33. Lakatoš, 42. P. Jelínek (Kajínek, Krenželok), 59. Řepík (Vampola) - 12. D. Kubalík (Hossa, Lev), 34. J. Sýkora (Preisinger), 44. D. Kubalík (Indrák, Moravčík), 47. J. Sýkora (Lev, Kadlec), rozhodující sam. nájezd Johnson. Rozhodčí: Šír, Horák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 5452.

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Rolinek (L. Havlík), 30. J. Svoboda (Štajnoch, Marcinko), 36. Marcinko (Tybor), 44. P. Sýkora (Rolinek, Maxwell) - 27. Dušek z trestného střílení. Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Bláha, Frodl. Vyloučení: 5:5, navíc Chlouba (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7367.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 3:6 (0:1, 0:2, 3:3)
Branky a nahrávky: 47. Houdek (A. Zeman), 52. Laš (Buc, Houdek), 58. Laš (Buc, A. Zeman) - 1. Jarůšek (D. Výborný), 35. Žejdl, 39. Žejdl (M. Látal, Pacovský), 42. Hyka (Holub), 45. L. Pabiška (Hyka, D. Výborný), 59. Jarůšek (D. Výborný). Rozhodčí: Čech, Hradil - Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 4802.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 1:5 (0:3, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 59. Lukeš (Hübl, T. Pavelka) - 11. Courchaine (Ihnacak), 16. Vantuch (Čáp), 18. Bednář (K. Pilař), 51. Ihnacak (Šimánek), 60. Červený. Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4275.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít