Mrázek byl vyhlášen nejlepším gólmanem MS ‚dvacítek‘

Český brankář Petr Mrázek byl vyhlášen nejlepším gólmanem právě skončeného mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Zároveň byl zvolen i do All Star týmu turnaje. Tento Mrázkův úspěch je přitom unikátní, protože ocenění získal přesto, že Češi nezasáhli do bojů o medaile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář českých hokejistů do 20 let Petr Mrázek | Zdroj: Reuters

Do hvězdného týmu byl český hráč zvolen poprvé od roku 2005, kdy se do nejlepší šestice dostal také brankář Marek Schwarz.

Ocenění pro nejužitečnějšího hráče získal ruský útočník Jevgenij Kuzněcov, který vévodil i tabulce produktivity, když si připsal 13 bodů za šest branek a sedm asistencí. Patří mu také cena pro nejlepšího útočníka a je součástí All Star týmu.

Nejlepším obráncem se stal Brandon Gormley z Kanady. Mistři světa ze Švédska mají v týmu hvězd obránce Oscara Klefboma a Maxe Friberga. Šestici doplnil ještě finský forvard Mikael Granlund.

Přehled individuálních ocenění:

Nejlepší hráči (podle direktoriátu turnaje):

Brankář: Petr Mrázek (ČR),
Obránce: Brandon Gormley (Kanada),
Útočník: Jevgenij Kuzněcov (Rusko).
Nejužitečnější hráč: Jevgenij Kuzněcov (Rusko).

All Star tým (podle akreditovaných novinářů):

Petr Mrázek (ČR) - Brandon Gormley, Oscar Klefbom (Švédsko) - Jevgenij Kuzněcov, Max Friberg (Švédsko), Mikael Granlund (Finsko).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme