Mrázek neustál nápor Floridy, Jágrův tým vyhrál v prodloužení

Český brankář Petr Mrázek ve službách Detroitu Red Wings téměř 55 minut odolával velkým šancím Floridy Panthers. Rudá Křídla dlouho držela vedení, ale tým s Jaromírem Jágrem v sestavě dokázal zápas vyrovnat a raduje se z výhry 2:1 v prodloužení.

Petr Mrázek zastavil 30 střel Panthers

Petr Mrázek zastavil 30 střel Panthers | Zdroj: Reuters

Do sestavy Floridy se po drobném zranění vrátil Jaromír Jágr a s ním na ledě byli Panthers aktivnější. Hned v prvních minutách si připsal 7 úspěšných zákroků.

Jeden z klíčových zákroků předvedl mladý český brakář v úvodu druhé třetiny, když na jeho levém betonu ztroskotal Heberdeau. O několik minut později pak rozehrávku Panthers vystihl Dylan Larkin a svižnou střelou z prostoru mezi kruhy poslal domácí Red Wings do vedení.

Florida se snažila vyrovnat. Jaromír Jágr připravil puk Barkovovi, ale proti byl opět jistý Petr Mrázek. Nejhezčí zákrok večera předvedl ve 45. minutě, když nadvakrát zneškodnil šanci Brandona Pirriho z bezprostřední blízkosti.

Naději na druhé čisté konto v sezoně držel 23letý rodák z Ostravy do 55. minuty, kdy Campbellův nástřel usměrnil za jeho záda Reilly Smith a zařídil prodloužení. V tom se po nešikovném střídání domácích prosadil Rian Campbell a rozhodl o vítězství Floridy 2:1.

V dresu vítězů strávil Jaromír Jágr na ledě přes 15 minut. Zaznamenal jednu střelu na branku, gólově se ale neprosadil, a tak stále čeká na trefu, která by znamenala vyrovnání Marcela Dionneho na třetím místě historických tabulek. Petr Mrázek si zapsal 30 zákroků a úspěšnost téměř 94 procent.

Detroit - Florida 1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 28. Larkin - 55. Smith, 62. Campbell. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Střely na branku: 29:32. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Florida), 2. Larkin (Detroit), 3. Ekblad (Florida).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít