Mrázek odchytal proti Chicagu jen šest minut, Rozsíval dvakrát asistoval

Čeští hráči se v nočních zápasech hokejové NHL střelecky neprosadili. Obránce Chicaga Michal Rozsíval si ale při výhře 4:1 nad Detroitem připsal dvě asistence a pomohl vyhnat Petra Mrázka z brány Red Wings. Aleš Hemský se jednou gólovou přihrávkou podílel na vítězství Dallasu 2:1 v Ottawě.

Petr Mrázek si na své narozeniny pohoršil statistiky

Petr Mrázek si na své narozeniny pohoršil statistiky | Zdroj: Reuters

Detroit se na ledě vedoucího týmu Západní konference ještě nestačil pořádně rozkoukat a český brankář Petr Mrázek už lovil kotouč ze sítě.

Po 21 vteřinách se po přihrávce Michala Rozsívala, který poslední dva zápasy sledoval jen z ochozů, trefil lídr kanadského bodování Patrick Kane. Svým 38. gólem v sezoně poslal Blackhawks do vedení.

O šest minut později už Chicago, v jehož barvách nastoupil také Tomáš Fleischmann, skórovalo podruhé a Mrázek střídal. Detroit sice zanedlouho snížil, jenže domácí se ve třetí třetině prosadili ještě dvakrát. U posledního zásahu Jonathana Toewse na 4:1 byl opět Rozsíval.

Jednou asistencí se v noci prezentoval také Aleš Hemský. Český útočník přihrával na vítězný gól Dallasu v Ottawě, která proti Stars sice vedla, ale hosté i s Radkem Faksou v sestavě tři a čtvrt minuty před koncem otočili na 2:1.

Brankář Ondřej Pavelec pochytal v duelu s Edmontonem 29 střel, jenže ani to nestačilo Jets na bodový zisk. Oilers ve Winnipegu zvítězili 2:1.

Marek Židlický se s New York Islanders radoval z výhry 6:4 v městské přestřelce proti Rangers a Dmitrij Jaškin uspěl se St. Louis na ledě Minnesoty, kterou Blues zdolali 4:2.

Výsledky NHL:

Ottawa - Dallas 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 25. Z. Smith - 35. Spezza, 58. Roussel (Hemský). Střely na branku: 24:25. Diváci: 19 419. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Z. Smith (Ottawa), 3. Russell (Dallas).

New Jersey - Pittsburgh 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Branky: 28. Palmieri - 10. a 36. Malkin, 10. Cullen, 22. Bonino, 47. Rust, 57. Wilson. Střely na branku: 18:30. Diváci: 15 856. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Rust, 3. Bonino (všichni Pittsburgh).

Minnesota - St. Louis 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 52. Suter, 55. Dumba - 8. Lehterä, 10. Reaves, 31. Berglund, 59. Fabbri. Střely na branku: 32:35. Diváci: 19 040. Hvězdy zápasu: 1. Allen (St. Louis), 2. Suter (Minnesota), 3. Lehterä (St. Louis).

Chicago - Detroit 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 1. P. Kane (Rozsíval), 7. Keith, 52. Anisimov, 53. Toews (Rozsíval) - 9. Nyquist. Petr Mrázek odchytal za Detroit 6 minut, z 5 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 60 procent. Střely na branku: 26:34. Diváci: 22 247. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Nyquist (Detroit).

Winnipeg - Edmonton 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 27. Scheifele - 26. Maroon, 37. Korpikoski. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 31 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,6 procenta. Střely na branku: 40:31. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Maroon (oba Edmonton), 3. Pavelec (Winnipeg).

NY Rangers - NY Islanders 4:6 (3:4, 0:0, 1:2)
Branky: 12. Lindberg, 12. Glass, 14. E. Staal, 52. Brassard - 3. a 14. Boychuk, 4. Nelson, 5. Okposo, 59. Clutterbuck, 59. Nielsen. Střely na branku: 26:32. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Boychuk (Islanders), 2. E. Staal (Rangers), 3. Clutterbuck (Islanders).

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít