Mrázek pomohl Detroitu nulou, Jágr se v play-off netrefil už 34 zápasů v řadě a Florida padla

Český brankář Petr Mrázek dostal poprvé v letošním play-off hokejové NHL šanci a hned se odvděčil vychytanou nulou. Detroit porazil Tampu 2:0 a v sérii snížil na 1:2 na zápasy. Stejný vývoj má po prohře Floridy 3:4 v prodloužení i souboj mezi Pantery a New York Islanders. Druhou porážku neodvrátil ani Jaromír Jágr, jenž ve vyřazovacích bojích nevstřelil branku už čtyřiatřicetkrát po sobě.

Petr Mrázek naposledy chytal od úvodní minuty 26. března proti Pittsburghu (2:7) | Zdroj: Reuters

V předchozích devíti utkání NHL startoval mezi třemi tyčemi Red Wings Jimmy Howard, který ale v úvodních dvou duelech série s Tampou sedmkrát inkasoval.

Kouč Detroitu Jeff Blashill tak ve třetím zápase upřednostnil Petra Mrázka. A vyplatilo se. Český gólman lapil všech šestnáct pokusů Lightning, čímž pomohl k vítězství 2:0 a byl vyhlášen třetí hvězdou večera. Red Wings tak v sérii s Tampou, za níž nastoupili Ondřej Palát s Andrejem Šustrem, snížili na 1:2.

Florida po nočním střetnutí s Islanders prohrává v prvním kole vyřazovacích soubojů rovněž 1:2. Jaromír Jágr se v play-off střelecky neprosadil už ve 34 utkáních v řadě. Naposledy se mu to podařilo v dubnu 2012 za Philadelphii proti Pittsburghu.

Panteři sice v New Yorku na začátku druhé třetiny vedli 2:0 a poté 3:1, ale domácí ještě do přestávky vyrovnali.

Po bezbrankové třetí třetině vstřelil ve 13. minutě prodloužení vítěznou branku Islanders Thomas Hickey.

Kromě Jágra nastoupil za Floridu i Jiří Hudler, naopak Jakub Kindl opět seděl pouze na tribuně.

Porážku utrpěli také Tomáš Fleischmann a Michal Rozsíval, kteří s Chicagem podlehli St. Louis 2:3. V sérii však Blackhawks nadále vedou 2:1. Nashville výhrou 3:2 nad Anaheimem zvýšil na 2:0 na zápasy.

1. kolo play-off NHL:

Východní konference - 3. zápasy:

New York Islanders - Florida 4:3 v prodl. (0:1, 3:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 26. Pulock, 32. Prince, 37. Nielsen, 73. Hickey - 3. R. Smith, 22. Barkov, 28. Bjugstad. Střely na branku: 39:39. Diváci: 15 795. Hvězdy zápasu: 1. Hickey (Islanders), 2. Smith (Florida), 3. Pulock (Islanders). Stav série: 2:1.

Detroit - Tampa Bay 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 33. Athanasiou, 38. Zetterberg. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 16 střel neinkasoval a měl stoprocentní úspěšnost zákroků. Střely na branku: 30:16. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Glendening, 2. Athanasiou, 3. Mrázek (všichni Detroit). Stav série: 1:2.

Západní konference - 3. zápas:

Chicago - St. Louis 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 3. Seabrook, 22. Anisimov - 13. Parayko, 46. Berglund, 54. Schwartz. Střely na branku: 46:36. Diváci: 22 207. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Schwartz (oba St. Louis), 3. Panarin (Chicago). Stav série: 1:2.

Západní konference - 2. zápas:

Anaheim - Nashville 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 15. Cogliano, 58. Thompson - 20. Ekholm, 30. C. Smith, 40. Weber. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Thompson (Anaheim), 3. Josi (Nashville). Stav série: 0:2.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít