Mrázek při své premiéře v play-off NHL zazářil. Detroit dovedl k výhře 44 zákroky

Hokejový brankář Petr Mrázek zazářil při své premiéře v play-off zámořské NHL. Na ledě Tampy Bay dovedl Detroit v úvodním utkání série 44 úspěšnými zákroky k výhře 3:2 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Další český gólman Ondřej Pavelec naopak nezabránil porážce Winnipegu 2:4 s Anaheimem.

Petru Mrázkovi vyšla premiéra v play-off NHL na jedničku, Detroitu vychytal výhru na ledě Tampy Bay | Zdroj: ČTK

Detroit otevřel skóre zápasu z první střely zásluhou Dacjuka, vzápětí ale obránce Marek Židlický ztratil při přesilové hře puk a jeho zaváhání využil Boyle, který v samostatném úniku překonal Mrázka.

Z druhé třetiny uběhlo jen osm vteřin a hostům z Detroitu vrátil vedení druhou trefou Dacjuk. Ve 46. minutě navíc zvýšil na 3:1 pro Red Wings gólem v oslabení Glendening.

O tři minuty později sice propálil Mrázka z mezikruží Nesterov, ale další puk už český gólman za svá záda nepustil. Tampa přitom svého soupeře přestřílela 46:14.

Winnipeg i díky Pavelcovi vedl po dvou třetinách na ledě Anaheimu 2:1, v závěrečné třetině ale domácí „Kačeři“ skóre zápasu třemi trefami otočili. Vítěznou branku musel potvrdit videorozhodčí. Opakovaný záznam ukázal, že český brankář zakročil betonem proti jeho střele už za brankovou čarou

Vítězně do play-off vstoupili hráči New Yorku Rangers. Vítěz Prezidentovy trofeje pro vítěze základní části vedl nad Pittsburghem po první třetině po trefách Brassarda a McDonagha. „Tučňáci“ stihli v prostřední části jen snížit na 1:2.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 1. zápasy:

Tampa Bay - Detroit 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 15. Boyle, 49. Nestěrov - 10. a 21. Dacjuk, 46. Glendening. Střely na branku: 46:14. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, z 46 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zákroků měl 95,7 procenta. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Mrázek, 2. Dacjuk (oba Detroit), 3. Boyle (Tampa Bay).

New York Rangers - Pittsburgh 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Brassard, 16. McDonagh - 27. Comeau. Střely na branku: 38:25. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Brassard, 2. McDonagh (oba NY Rangers), 3. Fleury (Pittsburgh).

Západní konference - 1. zápasy:

St. Louis - Minnesota 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 48. Schwartz, 60. Steen - 3. Zucker, 25. Dumba, 59. Granlund, 60. Pominville. Střely na branku: 21:29. Diváci: 19.671. Hvězdy utkání: 1. Pietrangelo (St. Louis), 2. Zucker (Minnesota), 3. Schwartz (St. Louis).

Anaheim - Winnipeg 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 42. a 54. Perry, 2. Vatanen, 57. Getzlaf - 3. Lowry, 25. Stafford. Střely na branku: 33:27. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58:09 minuty, z 33 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zákroků měl 87,9 procenta. Diváci: 17.174. Hvězdy utkání: 1. Perry, 2. Getzlaf, 3. Beauchemin (všichni Anaheim).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít