Mrázek pustil 4 branky, sérii Detroitu s Tampou rozhodne sedmý zápas

Hokejisté Detroitu Red Wings nedokázali využít domácí prostředí k postupu do semifinále Východní konference NHL. Po prohře 2:5 se o vítězi série rozhodne až v posledním možném zápase. Druhou ze zbývajících sérií ukončil Washington vítězstvím 2:1 nad NY Islanders.

Petr Mrázek nedokázal zastavit 4 pokus Lightning, ve třech situacích čelil osamocenému střelci | Zdroj: Reuters

I v šestém zápase se do branky Detroitu postavil Petr Mrázek, který ve dvou předchozích zápasech vychytal čisté konto. O nulu ho ale připravil už ve čtvrté minutě nejlepší střelec Tampy v sérii Tyler Johnson. Na začátku 12 minuty pak český brankář nedosáhl na střelu Garrisona z hranice kruhu.

V polovině druhé třetiny český útočník Tampy Ondřej Palát vystihl další z chyb v rozehrávce Red Wings a vyslal Johnsona do dalšího samostatného úniku. 24letá hvězda Lightning zvýšila na 3:0 a šlo o vítězný gól. Domácí Detroit snížil na 2:3 brankami Slováka Tatara, vyrovnat ale nedokázal.

5 minut před koncem neutralizoval případný tlak Red Wings Alex Killorn a 57 sekund před koncem zpečetil vítězství hostů 5:2 střelou do prázdné branky Cedric Paquette. Tampa vyrovnala sérii na 3:3 a postupujícího určí poslední možný zápas.

Rozhodující duel už mají za sebou Washington Capitals a New York Islanders. Washington dokázal využít výhody domácího prostředí a zvítězil 2:1.

Rozhodující branku vstřelil v 53. Minutě po sólovém průniku napříč obranným pásmem Islanders Rus Jevgenij Kuzněcov. Capitals v semifinále Východní konference narazí na další newyorský tým – Rangers.

Statistika - 1. kolo play off NHL:
Východní konference - 6. zápas:
Detroit - Tampa Bay 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 33. a 42. Tatar - 4. a 30. Johnson (na druhou Palát), 12. Garrison, 55. Killorn, 60. Paquette. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58 minut, z 27 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,2 procenta. Střely na branku: 24:28. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Johnson, 2. Kučerov (oba Tampa), 3. Tatar (Detroit). Stav série: 3:3.

Východní konference - 7. zápas:
Washington - New York Islanders 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 39. Ward, 53. Kuzněcov - 44. Nielsen. Střely na branku: 26:11. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Kuzněcov, 2. Ward (oba Washington), 3. Halák (Islanders). Konečný stav série: 4:3.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít