Mrázek pustil jen jeden gól, vyřazení Detroitu ale neodvrátil

Hokejisté Tampy Bay se stali posledním postupujícím týmem do druhého kola play-off NHL, když v rozhodujícím sedmém utkání udolali Detroit 2:0 a sérii vyhráli 4:3. Brankář poražených Petr Mrázek v utkání pustil jeden gól ze 17 střel a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Marek Židlický kvůli otřesu mozku v obraně Detroitu nenastoupil a jeho start na MS v Praze je tím prakticky vyloučen.

Brankář Detroitu Petr Mrázek v utkání pustil jeden gól ze 17 střel a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu | Zdroj: Reuters

Hostujícímu týmu v utkání chyběl ještě další bek Niklas Kronwall, který byl vedením soutěže na jeden zápas suspendován, a tak dostal poprvé v letošním play-off šanci Jakub Kindl.

Bez dvou opor v zadních řadách byli Red Wings aktivnější, soupeře přestříleli po dvou třetinách v poměru 23:12, přesto byl stav bezbrankový.

Rozhodující chvíle se zrodila v úvodu závěrečné části, kdy se z pravého kruhu trefil přesně do horního růžku Braydon Coburn, kterého Tampa Bay získala před necelými dvěma měsíci z Philadelphie za Radka Gudase.

Definitivní pojistku přidal gólem do prázdné branky Anton Stralman. Lightning se v semifinále Východní konference utkají s Montrealem.

1. kolo play-off NHL:
Východní konference - 7. zápas:
Tampa Bay - Detroit 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 44. Coburn, 59. Stralman. Střely na branku: 17:31. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58:29 minuty, inkasoval jeden gól z 17 střel a úspěšnost zásahů měl 94,12 procenta. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Coburn (oba Tampa Bay), 3. Mrázek (Detroit). Konečný stav série: 4:3.