Mrázek se v NHL blýskl první nulou v sezoně, Jaškin dal vítězný gól

Brankář Petr Mrázek si připsal první čisté konto v letošní sezoně NHL. Ostravský rodák vychytal hokejistům Detroitu ve čtvrtečním utkání výhru 3:0 na ledě Colorada a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Druhou hvězdou večera se stal útočník Dmitrij Jaškin, jenž se jedním gólem podepsal pod výhru St. Louis 3:0 v Buffalu.

Brankář Detroitu Petr Mrázek zlikvidoval 28 střel hráčů Colorada

Brankář Detroitu Petr Mrázek zlikvidoval 28 střel hráčů Colorada | Zdroj: ČTK

Detroit zlomil nerozhodný stav v 34. minutě, kdy při vyloučení Jana Hejdy proměnil přesilovou hru Justin Abdelkader. Další dvě trefy hráči Red Wings přidali v samotném závěru při power play domácích Avalanche.

Dvaadvacetiletý Mrázek, který nastoupil v brance Detroitu od první minuty v jedenáctém duelu v řadě, si připsal 28 úspěšných zákroků a svému týmu pomohl k posunu na druhé místo v tabulce Východní konference.

Jaškin při své šesté trefě v sezoně ukázal vyspělé hokejové myšlení i rychlé ruce. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny se chopil puku po nepřesné střele spoluhráče Chrise Butlera, obkroužil branku Buffala a s nechtěnou pomocí betonu gólmana Sabres Jhonase Enrotha poslal Blues do vedení.

V poslední třetině se hráči St. Louis prosadili zásluhou Vladimíra Tarasenka s Jadenem Schwartzem ještě dvakrát a připsali si sedmou výhru v řadě.

Šestizápasovou šňůru bez bodového zisku ukončil Ondřej Palát z Tampy Bay. Třiadvacetiletý křídelník se dvěma asistencemi podílel na výhře Lightning 5:3 na ledě Dallasu. Asistenci u vítězné branky zaznamenal i Tomáš Fleischmann. Po jeho akci rozhodl Brandon Pirri o výhře Floridy 3:2 nad Los Angeles.

NHL:

Buffalo - St. Louis 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 39. Jaškin, 55. Tarasenko, 59. Schwartz. Střely na branku: 23:30. Diváci: 18 912. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Jaškin (oba St. Louis), 3. Enroth (Buffalo).

Philadelphia - NY Islander 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Schultz, 32. VandeVelde - 39. a rozhodující sam. nájezd Clutterbuck, 37. Grabovskij. Střely na branku: 18:30. Diváci: 19 042. Hvězdy zápasu: 1. Clutterbuck, 2. Grabovskij (oba NY Islanders), 3. Mason (Philadelphia).

Ottawa - Washington 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 33. Turris - 34. Kuzněcov, 35. Ovečkin. Střely na branku: 26:29. Diváci: 16 543. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Turris, 3. E. Karlsson (oba Ottawa).

Florida - Los Angeles 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 11. Barkov, 48. Bjugstad, 57. Pirri (Fleischmann) - 16. McBain, 43. Gáborík. Střely na branku: 20:31. Diváci: 9624. Hvězdy zápasu: 1. Pirri, 2. Bjugstad (oba Florida), 3. Gáborík (Los Angeles).

Nashville - Anaheim 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 44. Wilson, 56. Neal - 4. a 25. Silfverberg, 14. Vatanen, 24. Beleskey, 59. Perry. Střely na branku: 46:26. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Andersen, 3. Rakell (všichni Anaheim).

Dallas - Tampa Bay 3:5 (0:2, 2:0, 1:3)
Branky: 36. Klingberg, 36. Goligoski, 54. Daley - 53. a 57. Johnson (na druhou Palát), 4. Stamkos, 7. Hedman, 59. Kučerov (Palát). Střely na branku: 36:29. Diváci: 16 010. Hvězdy zápasu: 1. Johnson (Tampa Bay), 2. Daley (Dallas), 3. Stamkos (Tampa Bay).

Colorado - Detroit 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 34. Abdelkader, 58. Helm, 60. Glendening. Střely na branku: 28:29. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání a z 28 střel neinkasoval. Diváci: 18 087. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. Abdelkder (oba Detroit), 3. Varlamov (Colorado).

Arizona - Carolina 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Moss - 2. Rask, rozhodující sam. nájezd Lindholm. Střely na branku: 29:41. Diváci: 12 649. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Arizona), 2. Lindholm, 3. Ward (oba Carolina).

Vancouver - San José 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky: 59. Vrbata - 18. Irwin, 27. M. Karlsson, 40. Pavelski, 44. Tierney, 60. Desjardins. Střely na branku: 34:38. Diváci: 18 508. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Burns, 3. Couture (všichni San José).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít