Mrázek v boji o post jedničky v Detroitu zatím vítězí. Platu navzdory

Když naposledy získal Detroit v NHL Stanley Cup, byl u toho český hokejový brankář. Jenže Dominik Hašek už s kariérou skončil, a tak teď město automobilů doufá ve schopnosti jiného českého gólmana. Petr Mrázek navázal na povedený závěr minulé sezony a i v té současné výrazně pomáhá Detroitu k vítězstvím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Detroitu Petr Mrázek zažívá podařený vstup do sezony NHL | Zdroj: ČTK

Po slabém úvodu sezony se Detroit chytil a z posledních deseti zápasů většinu vyhrál. K tomu přispěl i Petr Mrázek, který je podle úspěšnosti zákroků třetím nejlepším brankářem NHL. On sám to však zatím příliš nepřeceňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Mrázek si užívá vydařený vstup do sezony a navíc se mu zamlouvá i nový formát prodloužení

„Myslím, že ta dobrá čísla vyplývají z toho, že jsem v posledních utkáních chytal většinou na stadionech soupeřů, takže na mě šlo více střel,“ vysvětluje Petr Mrázek.

„Každopádně jsem rád, že se držím na špičce tabulek. Na druhou stranu ale čísla nejsou rozhodující. Jde hlavně o to, že se daří týmu jako celku. Vyhráváme zápasy a je jedno, zda jsem ve statistikách čtvrtý nebo desátý, říká třiadvacetiletý gólman.

Už na začátku sezony trenér Detroitu Jeff Blashill rozhodl, že se Mrázek bude v bráně pravidelně střídat se zkušenějším Jimmym Howardem. A to i přes to, že vítkovickému odchovanci vyšel lépe závěr minulého ročníku NHL.

Mrázek zářil proti Los Angeles, Fleischmann opět skóroval

Číst článek

Jedním z důvodů neurčení jasné jedničky ve prospěch českého brankáře může být i to, že Howard pobírá jeden z nejvyšších platů v klubu, zatímco Mrázek ten nejnižší. Mladší z dvojice gólmanů s tím však problém nemá.

Brankáři s nejvyšší úspěšností zákroků
1. Henrik Lundqvist (Rangers) 94,6 %
2. Michal Neuvirth (Philadelphia) 93,9 %
3. Petr Mrázek (Detroit) 93,5 %
4. James Reimer (Toronto) 93,4 %
5. Carey Price (Montreal) 93,3 %
Zdroj: NHL.com

„Je mi teprve třiadvacet let a tak jsem rád za každý zápas, co můžu v NHL odchytat. Zápasů je za celou sezonu hodně, takže je pro nás pro oba to střídání super,“ říká český hokejista, jenž si už několikrát vyzkoušel novou „zábavu“, jak on sám říká nové variantě nastavení s pouze třemi hráči na každé straně.

„Nový formát prodloužení jsem si vyzkoušel už třikrát. Z toho jsme dvakrát vyhráli. Je to zábava,“ dodává vycházející hvězda, která si tuto formu zábavy bude moci vyzkoušet i v případě jeho startu na nadcházejícím mistrovství světa.

Mezinárodní hokejová federace totiž uvažuje o tom, že prodloužení s třemi hráči proti třem zavede i na světovém šampionátu.

Martin Charvát, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme