Mrázkova mise skončila. Detroit poslal českého brankáře zpět na farmu

Po uzdravení prvních dvou brankářů vedení hokejového Detroitu Red Wings opět poslalo Petra Mrázka na farmu Grand Rappids Griffins. Třiadvacetiletý český brankář odchytal za Red Wings 20 zápasů, 13 z nich Rudá Křídla vyhrála.

Gólman Petr Mrázek přijímal gratulace od svých spoluhráčů

Gólman Petr Mrázek přijímal gratulace od svých spoluhráčů | Zdroj: Reuters

Jedničkou Red Wings se Petr Mrázek stal při zranění tradičních opor. V týmu působil od listopadového zranění Jonase Gustavssona, poté vypadl i Jimmy Howard. Nyní jsou ale oba gólmani připraveni a třiadvacetiletý Čech se vrací na farmu Grand Rapids Griffins.

Během dvaceti zápasů, do kterých v dresu Detroitu zasáhl, vychytal odchovanec Vítkovic 13 výher. Připsal si i jedno čisté konto při vítězství 3:0 na ledě Colorada. Úspěšnost zákroků čerstvě 23letého brankáře přesáhla 90 procent.

Jeho výkony během působení v prvním týmu ale nebyly úplně vyrovnané a manažer Babcock ho musel i několikrát střídat. Naposledy před týdnem v Pittsburghu, kde ho po 40 minutách a 4 inkasovaných gólech nahradil na poslední třetinu právě uzdravený Howard.

Nejlepší brankář juniorského MS v roce 2012 a člen bronzového seniorského týmu v témže roce zatím v NHL odchytal 31 zápasů. V AHL pomohl Grand Rapids Griffins k vítězství v Calderově poháru v roce 2013.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít