MS: České hokejisty čeká Norsko

Hokejisté České republiky mají před sebou druhé vystoupení v základní skupině mistrovství světa. Jejich soupeřem bude dnes odpoledne Norsko. V mannheimské SAP Aréně utkání začíná v 16 hodin a 15 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS hokej 2010 maskot hráč | Foto: IIHF

Norský tým, přes úvodní porážku 2:5 se Švédskem, ukázal svou kvalitu. Tu bude chtít potvrdit také v souboji s českým výběrem. Naši hokejisté naopak vědí, že cesta k úspěchu povede přes častější střelbu a lépe sehrané přesilovky.

Proti Francii sice tři využili, sami ale vnímají, že hra v početní převaze má k ideálu daleko. „Pořád je co zlepšovat, pořád je co nacvičovat. Myslím, že se to zlepšuje,“ prohlásil obránce Michal Rozsíval.

Přehrát

00:00 / 00:00

MS: České hokejisty čeká Norsko

Ten také naznačil, co českému týmu v přesilovkách chybí. „Takový ten herní projev, možná tah na bránu, taková ta přímočarost. Hrajeme to hodně u mantinelu, neatakujeme prostor před bránou. To si myslím, že je jedna ze slabin.“

Asistent trenéra Josef Jandač se pustil do podrobnějšího rozboru. I když nejprve nechtěl, nakonec prozradil, jak by přesilovky v podání našeho výběru měly vypadat.

„Chceme, pokud je to hrané zpoza brány, aby hráči před bránou nebyli statičtí, aby měli pohyb na kotouče. Nám se stává, že hráči jsou zaseklí na jednom místě a nemění si místa. A pokud puk směřuje nahoru na modrou čáru tak chceme, aby nám útočníci z rohu jeli na bránu a nevystavovali se na přihrávku.“

Jandač: Hráči musí více poslouchat

Jenže má to jeden háček. Trenéři si nevědí rady s tím, jak by hráčům své požadavky ještě více přiblížili. Aby zkrátka jasně pochopili, co se od nich žádá.

„Hráči nás budou muset asi více poslouchat, více si plnit pokyny, které mají. Protože ty nejsou složité. A samozřejmě v přesilovce je to vždy o tom, že máte něco secvičeného a pak taky záleží na tom, jak si ti hráči vyhoví a jaká je improvizace,“ konstatoval Josef Jandač.

Asistent hlavního kouče Růžičky navíc moc dobře ví, že záleží na schopnostech jednotlivých hokejistů. „Máte hráče, kteří jsou schopní odbojovat, odbránit a máte hráče, kteří jsou kreativní a kteří jsou schopní něco vymyslet – finální přihrávku, překvapivou přihrávku nebo mají dobrou střelu. V tom je asi klíč té přesilovky.“

Na hledání ideálních sestav pro hru v početní převaze tak trenéři nadále usilovně pracují. „My se snažíme to složení namixovat tak, aby si hráči sedli k sobě, aby bylo ideální postavení holí – pravostranné, levostranné. A pochopitelně maximální jednoduchost v provedení. To znamená, aby nám hráči šli do brány a aby to tam beci stříleli,“ uvedl Josef Jandač.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme